INTENZÍVNY JOGOVÝ KURZ - ZMENA - NOVÝ ŠTART - 4. TÝŽDŇOVÁ VÝZVA

VIAC NEŽ LEN KURZ JOGY

 vždy o 16,00 hod


štvrtky a piatky o 16,00 hod- výuka
pondelky a stredy o 16,00 - vlastná prax pod dozorom inštruktora

Zmena, ktorá sa prejaví na Vašom tele a TIEŽ na duševnej pohode. 

Na mesačnej báze Vám prinášame intenzívny jogový program, ktorý Vám pomôže naštartovať Vašu vnútornú premenu. Odmenou bude pevnejšie, pružnejšie a odolnejšie telo, vyrovnanejšia myseľ, ľahšie prekonávanie stresových situácií a podporenie celkovej vitality.

Kurz je vhodný pre všetkých bez ohľadu na skúsenosti, ohybnosť, silu. Jedinou podmienkou je chuť pracovať na sebe. Úspešné zvládnutie kurzu vyžaduje pravidelné "domáce" opakovanie už naučenej zostavy, aby sa pre Vás po skončení kurzu jogová prax stala súčasťou Vášho denného režimu.

 

 

JOGOVÁ VÝZVA BUDE TRVAŤ 4 TÝŽDNE, POČAS KTORÝCH MÁTE MOŽNOSŤ NAVŠTEVOVAŤ HODINY V TRVANÍ 90 MIN:

Každý štvrtok a piatok budú prebiehať "výukové kurzové" hodiny ashtanga jogy, kde sa teoreticky aj prakticky oboznámime so základnými princípami dychu a pohybu, vysvetlíme a naučíme sa časť pozícii prvej série ashtanga jogy. Každé telo je iné, preto sa budeme snažiť nájsť Vám takú variantu pozícií, ktorá je pre Vaše telo najvhodnejšia.

Dva krát do týždňa si možete prísť vyskúšať to, čo ste sa naučili na kurzových hodinách. Dohliadať na Vás, pomáhať a usmerňovať Vás bude učiteľ na hodinách v tzv. Mysore štýle. Tu Vás budeme viesť k budovaniu samostatnej praxe. Táto metóda je skutočnou jogou, ktorá sa odohráva vo vnútri každého jedinca ( o to tu ide) a prináša najlepšie výsledky.

 

 

 

Lektor: Renáta Kenderessyová , RYT 200 Ashtanga joga (viac info tu), Inštruktor jogy I. a II. stupňa

 

DÁTUMY KONANIA:

ŠTVRTKY A PIATKY- VÝUKA DYCHU A JOGOVÝCH ASÁN

PONDELKY, STREDY- vlastná prax pod dozorom učiteľa

 

Čo môžete od kurzu očakávať?

  • Naučíme Vás 15 min. zostavu denného minima, ktorú si dokážete zacvičiť aj sami doma.
  • Budete poznať varianty pozícií, ak Vám telo nedovolí cvičiť v plnom rozsahu.
  • Dostanete základ na rozvoj samostatnej praxe, ktorú si môžete budovať doma, alebo na Mysore hodinách pod dohľadom učiteľa.

V cene kurzu je zahrnuté:

  • Výuka a dohľad
  • Inštruktážne video denného jogového minima
  • Audionahrávka odučenej sekvencie ashtanga jogy (aby ste si mohli cvičiť jogu aj doma)
  • Obrazový manuál
  • Zapožičanie podložky na cvičenie, uteráku
  • Teplý a studený nápoj
  • Súčasťou Výzvy je navyše členstvo v uzatvorenej FB skupine, ktorá slúži na vzájomnú motiváciu a budeme tu pravidelne zdieľať rôzne motivačné a informatívne príspevky.

 

 

Pozrite sa, čo všetko spolu dokážeme:) 

Jedna z mojich žiačok, ktorá absolvovala kurz v októbri a už v decembri cvičí takéto kúsky!!! Všetko sa dá, len sa na to treba odhodlať a skúsiť vydržať.

 

 

Príbeh jednej našej  Yogi-girl

Prišla k nám mladá žienka so želaním, že by si ešte niekedy chcela zaviazať šnúrky na topánkach. Má herniu disku v driekovej chrbtici (vyskočenú platničku), poskracované hamstringy (zadné stehná). Nedokázala sa vôbec predkloniť ani len v podrepe s tým, aby sa rukami dotkla zeme. 
Má krásnu postavu, nikdy nebola nútená cvičiť a zrazu jej telíčko začalo vracať späť, že sa nehýbala. Dennodenné bolesti, seknutia v krížoch, obmedzenie v pohyboch hlavne v predklonoch. Vzhľadom k nízkemu veku jej stav chrbtice bol alarmujúci. Nadišiel čas s tým niečo urobiť.

Pustili sme sa do toho...vysledok vidíte... stačili 3 mesiace pravidelného cvičenia, naťahovania a posilňovania spolu so správnym dychom. A "nemožné" sa stalo skutočnosťou. Joga aj Vám môže zmeniť život k lepšiemu. 

 

AKO VÁM KURZ MÔŽE ZMENIŤ ŽIVOT?

Budete v prvom rade opäť poriadne dýchať. Hlboký a vyrovnaný dych je základom nášho telesného aj duševného zdravia. V dnešnej dobe je náš dych plytký, rýchly, nedbalý a vedie k únave, vyčerpaniu, nedostatočnému okysličeniu buniek, zlej regenerácii, zníženej imunite, vyššej náchylnosti na rozličné ochorenia, nervozite, zhoršenej tolerancii na stres. Vďaka pravidelnej praxi sa stanete zdravší, ohybnejší, pružnejší, štíhlejší, vyrovnanejší, spokojnejší, šťastnejší. Vaše telo aj pokožka bude vyzerať mladšie a vitálejšie, telo aj myseľ si udržíte vo vysokej kondícii do neskorého veku.

Viac informácii k dychu a ako nás ovplyvňuje, nájdete tu.

Naučite sa plynulému prepojeniu dychu s pohybom v presne stanovených pozíciách. Tento súlad dychu a pohybu Vám pomôže vytvoriť vnútorný tok energie, ktorý telo zahrieva, očisťuje, okysličuje bunky, vyživuje orgány, čistí a ukludňuje nervový systém, posilňuje imunitu. Zvýši sa Vaša vitálna kapacita pľúc, zlepší metabolizmus, trávenie, upravují sa hormonálna rovnováha.

Pri pravidelnom cvičení získate silné telo, vybudujete si pevnú a sústredenú myseľ. Zlepšíte si celkový stav psychiky, časom odstránite psychické a duševné bloky. Obnovíte prúdenie energie v tele, podporíte vitalitu. Vedľajším, no potešujúcim efektom sa stane “pevnejšie, štíhlejšie a zdravšie” telo, ktoré si dokážete udržať do vysokého veku. Aj Vaše okolie ocení zmenu a Vy sa budete cítiť príjemnejšie, sebavedomejšie, vyrovnanejšie.

PRAKTICKÉ INFORMÁCIE

Tu sa dozviete, ako sa na lekciu pripraviť.

Doporučuje sa nejesť dve hodiny pred cvičením, v daný deň sa vyhnite korenistým, cesnakovým,  pikantným a mastným jedlám. Avšak necviče nalačno! Ak potrebujete zahnať hlad, pomôžu orechy, sušené ovocie, musli tyčinka… Nepite väčšie množstvo tekutín  cca 15 minút pred cvičením.

Oblečenie by malo byť pohodlné, doporučujeme legíny pre ženy a krátke nohavice pre pánov, bavlnené alebo na jogu určené tričko jemne priliehavého strihu. Cvičí sa naboso, oblečte si na seba len to, v čom chcete cvičiť. Šperky a iné doplnky si odložte v šatni, nedoporučujeme v nich cvičiť kvôli bezpečnosti.

Ženy a dievčatá si upravia vlasy zviazaním do copu, ideálne je upliesť si dva vrkoče. Rozpustené vlasy nie sú vhodné! Počas menštuácie sa nedoporučujú inverzné (obrátené) pozície, no na kurze môžete kľudne ostatné pozície cvičiť.

Nie je vhodné pred hodinou použiť ťažký parfém, skôr jemný deodorant, alebo ľahký aróma olej. 

Podložky na cvičenie sú k dispozícii, je však možné použiť aj vlastnú. Malý uteráčik na tvár a ruky je možné si zapožičať, uterák pre prípad sprchovania si doneste vlastný.

 

PODMIENKY REZERVÁCIE KURZU

Počet miest je limitovaný na 10 osôb.

Rezervácia miesta na kurz je záväzná.

Poplatok za kurz je nutné uhradiť najneskôr 5 dní prad nástupom na kurz.

V prípade nenastúpenia na kurz, alebo v prípade prerušenia kurzu  sa poplatok nevracia späť. V prípade choroby alebo inej závažnej prekážky na strane lektora Vám vieme zabezpečiť náhradnú hodinu.

 

 

STORNO PODMIENKY: 

Registračný poplatok 160 € je nenávratný. 

V prípade neúčasti na niektorej  z výukových hodín je možné po dohode s lektorom zúčastniť sa na ktorejkoľvek  Mysore hodine   bezplatne avšak len počas trvania kurzu. Tu Vám bude vysvetlené chýbajúce učivo. Mysore hodiny nájdete v rozvrhu na našej web stránke www.jogovna.sk

Platbou kurzu súhlasíte so všetkými horeuvedenými podmienkami.

PRIHLÁSENIE NA:

0905218810
info@jogovna.sk