ZAČÍNAME S JOGOU-OTVORENÝ KURZ

UTORKY, STREDY A NEDELE o 18,15 hod

RADI BY STE ZAČALI S JOGOU A NEVIETE AKO? CHCETE SA NAUČIŤ ZOSTAVU AJ PRE DOMÁCU PRAX? NEMÁTE ČAS NA PRAVIDELnÉ HODINY V KURZOCH?

Tak potom tieto otvorené hodiny sú pre Vás ideálnym štartom. Učiteľ Vás prevedie a oboznámi s úžasným jogovým systémom, ktorý prepája dych s pohybom.. Naučíte sa dýchať, pretože dych je základ nielen života, ale aj jogovej praxe. Spolu sa krok po kroku naučíte spájať dych s jednotlivými pozíciami skrátenej 1. série ashtanga jogy. Môžete očakávať individuálny prístup. Kto sa skôr prihlási, ten sa môže hodiny zúčastniť.

 

Oboznámite sa s vybranou sekvenciou pozícií: 1. hodina: ashtangové minimum 2. hodina: stojné pozície, 3. hodina: pozície v sede, 4. hodina: záverečné pozície. Hodiny sa budú pravidelne obmieňať. 

Učiteľ postupne dokáže nasmerovať k vybudovaniu samostatnej praxe v rámci tzv. denného jogového minima. 

 

CENNÍK OTVORENÉHO MINIKURZU:

10 eur- jednorázový vstup

45- pri kúpe balíka 5 hodín

 

LEKTORKY: Renča a Peťka

ČO MÔŽETE OČAKÁVAŤ?

Budete v prvom rade opäť poriadne dýchať. Hlboký a vyrovnaný dych je základom nášho telesného aj duševného zdravia. 

Vďaka pravidelnej praxi sa stanete zdravší, ohybnejší, pružnejší, štíhlejší, vyrovnanejší, spokojnejší, šťastnejší. Vaše telo aj pokožka bude vyzerať mladšie a vitálejšie, telo aj myseľ si udržíte vo vysokej kondícii do neskorého veku.

Naučíte sa plynulému prepojeniu dychu s pohybom v presne stanovených pozíciách. Tento súlad dychu a pohybu Vám pomôže vytvoriť vnútorný tok energie, ktorý telo zahrieva, očisťuje, okysličuje bunky, vyživuje orgány, čistí a ukludňuje nervový systém, posilňuje imunitu. Zvýši sa Vaša vitálna kapacita pľúc, zlepší metabolizmus, trávenie, upraví sa hormonálna rovnováha.

Pri pravidelnom cvičení získate silné telo, vybudujete si pevnú a sústredenú myseľ. Zlepšíte si celkový stav psychiky, časom odstránite psychické a duševné bloky. Obnovíte prúdenie energie v tele, podporíte vitalitu. Vedľajším, no potešujúcim efektom sa stane “pevnejšie, štíhlejšie a zdravšie” telo, ktoré si dokážete udržať do vysokého veku. Aj Vaše okolie ocení zmenu a Vy sa budete cítiť príjemnejšie, sebavedomejšie, vyrovnanejšie.

Rezervácia miesta vzhľadom k obmedzenej kapacite je potrebná 24 hodín dopredu cez náš REZERVAČNÝ SYSTÉM.

 

 

PRAKTICKÉ INFORMÁCIE

Tu sa dozviete, ako sa na lekciu pripraviť.

Doporučuje sa nejesť dve hodiny pred cvičením, v daný deň sa vyhnite korenistým, cesnakovým,  pikantným a mastným jedlám. Avšak necviče nalačno! Ak potrebujete zahnať hlad, pomôžu orechy, sušené ovocie, musli tyčinka… Nepite väčšie množstvo tekutín  cca 15 minút pred cvičením.

Oblečenie by malo byť pohodlné, doporučujeme legíny pre ženy a krátke nohavice pre pánov, bavlnené alebo na jogu určené tričko jemne priliehavého strihu. Cvičí sa naboso, oblečte si na seba len to, v čom chcete cvičiť. Šperky a iné doplnky si odložte v šatni, nedoporučujeme v nich cvičiť kvôli bezpečnosti.

Ženy a dievčatá si upravia vlasy zviazaním do copu, ideálne je upliesť si dva vrkoče. Rozpustené vlasy nie sú vhodné! Počas menštuácie sa nedoporučujú inverzné (obrátené) pozície, no na kurze môžete kľudne ostatné pozície cvičiť.

Nie je vhodné pred hodinou použiť ťažký parfém, skôr jemný deodorant, alebo ľahký aróma olej. 

Podložky na cvičenie sú k dispozícii, je však možné použiť aj vlastnú. Malý uteráčik na tvár a ruky je možné si zapožičať.