Tradičná Tantra Yoga s úžasnou Kristy

26. MÁJA 2018 od 19,00 - 21,00 (Sobota)

10. JÚNA 2018 od 17:00 - 19:00 (Nedeľa)

Tradičná Tantra Jóga je mocná a liečivá kombinácia asán ( pozícií), dychových cvičení a meditácie. 
Má svoje korene v Indii a vyučuje sa v Shri Kali Ashrame pod vedením tantrického jógoveho majstra Bhagavan Shri Shanmukha Anantha Natha. Ide o pomalú formu jogy, ktorá učí celé telo meditovať. Prináša hĺbkovu relaxáciu na bunkovej úrovni tela . Preplynieme do relaxačného a meditatívneho stavu prostredníctvom jogových asán a dýchania. Naučíme sa sledovať intuitívne vedomie tela a odnaučíme sa zameriavať pozornosť na dokonalé externé štandardy – či už v joge alebo v každodennom živote. Keď sa naučíme takto relaxovať, odíde potreba byť dokonalým pre seba i okolie a začne sa prejavovať vaše pravdivé a skutočné ja , z hĺbky vašej duše.. 

JOGA PRE TEHUĽKY

ŠTVRTKY o 16,30 hod 
od 17. mája

 

Tehotenstvo je plné radosti a očakávania, ale aj obdobím bolesti, kŕčov, výkyvov nálad spôsobených hormónmi, predovšetkým relaxínu, ktorý spôsobuje uvoľňovanie a oslabovanie tkaniva nielen v oblasti pánvy, ale aj na celom tele. Preto je potrebné posilňovať počas tehotenstva svalstvo na celom tele, ktoré pomáha udržať správny rozsah uvoľnených kĺbov v dôsledku zvýšenej hmotnosti. Aktívny a zdravý pohyb vychádzajúci z jogy pomáha predchádzať syndrómu dolnej dutej žily,  je prevenciou vysokého krvného tlaku či žalúdočných nevoľností. V tele budúcej mamičky dochádza k zmenám, ktoré sú sprevádzané uvedenými príznakmi. Možnosťou, ako sa s tehotenskými ťažkosťami lepšie vyrovnať, je pravidelné cvičenie tehotenskej jogy. Gravid joga podporuje nielen fyzické, ale aj psychické zdravie, preto je medzi budúcimi mamičkami obľúbená. Pripomíname, že aktivite je potrebné sa venovať pravidelne, aby ste pocítili jej účinky. Ak bude záujem, pridáme ešte jednu hodinu v týždni. :)

Na JOGU PRE TEHUĽKY sa môžu prihlásiť aj tie mamičky, ktoré sa doteraz vo svojom živote s jogou nestretli a ani sa nevenovali žiadnej športovej činnosti. Podľa vyjadrení odborníkov, je to ten najlepší čas na začatie pravidelnej pohybovej činosti, pretože prospech z nej bude mať nielen mamička, ale aj samotné bábätko. Jednotlivé cvičenia sa dajú prispôsobiť rôznym úrovniam a individuálnym fyzickým požiadavkam každej ženy. Tehotenská joga je vhodná od 14. týždňa tehotenstva, ak ste sa pred tým joge nevenovali. Tehotným ženám, ktoré sa pred otehotnením venovali joge či aktívne športovali a naďalej cítia potrebu aktívneho pohybu, je možné pripraviť individuálnu lekciu jogy, ktorá bude rešpektovať skutočnosť, že vo Vašom tele prebiehajú veľké hormonálne a fyziologické zmeny. 

 

HOT JOGA v Jogovni

Milí jogovníci,

od mája nám pribudnú hodiny HOT JOGY.

90 min  - pre všetkých.

Hodina sa uskutoční pri minimálne 6 prihlásených osobách.

Jogovňácka verzia hot jogy vychádza zo sylabu liečebného jogového systému Ashtanga jogy s prirodzeným hlbokým dychom. V asánach sa zotrváva dlhšiu dobu, čím sa otvára priestor na príjemné natiahnutie a spevnenie tela, uvoľnenie chrbtice, kĺbov a svalov v liečivom infračervenom teple, ktorým sa miestnosť pozvoľne vyhreje na 36-39 stupňov pri zvýšenej vlhkosti vzduchu. Hodina je moderovaná učiteľom, ktorý vedie skupinu v spoločnom tempe, vysvetľuje prepojenie medzi dychom a pohybom. Učiteľ počas hodiny vysvetľuje správne prevedenie pozícií, dohliada na bezpečnosť, koriguje chyby. Hodina je vedená v tempe, ktoré je zvládnuteľné pre všetkých, ponúka varianty pre každý level a je tak vhodná aj pre začiatočníkov. Hot joga ponúka efektívny spôsob ako sa zbaviť toxínov, zlepšiť prekrvenie tela, podporiť imunitu a naštartovať svoj metabolizmus. Cvičenie v teple sa výslovne neodporúča osobám s vysokým krvným tlakom, inými kardiovaskulárnymi ochoreniami a tehotným ženám. Pred hodinou je potrebné dodržiavať poctivý pitný režim.

DONESTE SI FĽAŠKU NA VODU, VEĽKÝ UTERÁK NA PODLOŽKU!!! 

"NAKUKNI K NÁM"

Milí jogovníci a noví záujemcovia o jogu,

dňa 29.5. sme pre Vás pripravili ochutnávku našich hodín.

Nepoznáte nás?
Chcete za dozvedieť, ako ktorá hodina prebieha? 
Navštevujete Jogovňu, no nemali ste príležitosť, či odvahu skúsiť si niektorú inú z hodín, než navševuješ bežne?

Stačí si vybrať z ponuky a ak chceš mať isté miesto, tak aj rezervovať si dopredu miesto cez  rezervačný systém .Môžete sa zastaviť aj bez rezervácie. Ak bude voľná "podložka", je Vaša. Prednosť majú "rezervačky":) Ak chcete len nazrieť, prídite:) Ste vítaní a môžete sa len pozerať!!!

Stačí prísť minimálne 5 minút pred začiatkom hodiny. 

VŠETKY HODINY SÚ ZADARMO.

 

MINIKURZ -začíname s ashtanga jogou

PONDELKY AŽ ŠTVRTKY o 18,15 hod

RADI BY STE ZAČALI S JOGOU A NEVIETE AKO? CHCETE SA NAUČIŤ ZOSTAVU AJ PRE DOMÁCU PRAX? NEMÁTE ČAS NA PRAVIDELnÉ HODINY V KURZOCH?

Tak potom tieto otvorené hodiny sú pre Vás ideálnym štartom. Učiteľ Vás prevedie a oboznámi s úžasným jogovým systémom, ktorý prepája dych s pohybom.. Naučíte dýchať, pretože dych je základ nielen života, ale aj jogovej praxe. Spolu sa krok po kroku naučíte spájať dych s jednotlivými pozíciami skrátenej 1. série ashtanga jogy. Môžete očakávať individuálny prístup v malej skupinke max. 5 osôb. Kto sa skôr prihlási, ten sa môže hodiny zúčastniť.

 

PRE DLHÝ A AKTÍVNY ŽIVOT-DENNÉ JOGOVÉ MINIMUM: MESAČNÝ KURZ

JOGOU K ZDRAVÉMU TELU A DOBREJ NÁLADE  4.-25. júna 2018

Tento pondelkový kurz je určený pre všetkých, ktorí nemali doteraz veľa príležitostí k aktívnemu pohybu a ich telo je slabé, tuhé, ochabnuté, prípadne s kilami navyše. Taktiež pre všetkých, ktorých zdravotné, či telesné obmezenia limitujú v pohybových aktivitách. Kurz je veľmi dobrým štartom pre mladých, ktorí sa chcú začať venovať joge, zlepšiť si držanie tela, Taktiež je vhodný aj pre seniorov, ktorí by si radi až do vysokého veku udržali kondíciu, silu, mladistvého "ducha".

Naučíme Vás tzv. denné jogové minimum, ktoré si budete vedieť zacvičiť aj sami doma. A navyše správne a bezpečne. Dozviete sa o možnostiach variácií, ktoré sú pre Vaše telo najvhodnejšie do času, kým Vás pustí hlbšie. Naučíme Vás dýchať tak, aby sa pre Vás dych stal liekom. Po skončení kurzu sa viete v našom štúdiu prostredníctvom ďalších kurzov, alebo aj verejných hodín posúvať ďalej a učiť sa nové asány pod dohľadom skúsených lektorov.

VIAC ENERGIE! PEVNEJŠIE A ZDRAVŠIE TELO! PRUŽNEJŠIA A OTVORENEJŠIA MYSEĽ! MENEJ TUKU! Aj to sú účinky jogy. Že joga nie je pre Vás? Jogu môže cvičiť každý a to bez ohľadu na hmotnosť, ohybnosť, vek, telesné obmedzenia. Vyskúšajte a zistite sami na sebe, ako sa po pár týždňoch budete cítiť lepšie, zdravšie, pribudne sila, odídu bolesti chrbta, vaše telo sa začne meniť a Vy budete so sebou spokojnejší.