Joga
Životný štýl
TEHUĽKY
Jedlo
NÁŠ MIRKO

TEHOTENSKÁ JOGA- vo forme aj s bruškom - AKTUÁLNE KURZY 2023

Tehotenstvo je plné radosti a očakávania, ale aj obdobím telesných zmien, nepohodlia, únavy, výkyvov nálad spôsobených hormónmi, predovšetkým relaxínu, ktorý spôsobuje uvoľňovanie a oslabovanie tkaniva nielen v oblasti pánvy, ale aj na celom tele. Preto je potrebné posilňovať počas tehotenstva svalstvo na celom tele, ktoré pomáha udržať správny rozsah uvoľnených kĺbov v dôsledku zvýšenej hmotnosti. Aktívny a zdravý pohyb vychádzajúci z jogy pomáha predchádzať syndrómu dolnej dutej žily,  je prevenciou vysokého krvného tlaku či žalúdočných nevoľností. V tele budúcej mamičky dochádza k zmenám, ktoré sú sprevádzané uvedenými príznakmi. Možnosťou, ako sa s tehotenskými ťažkosťami lepšie vyrovnať, je pravidelné cvičenie tehotenskej jogy. Gravid joga podporuje nielen fyzické, ale aj psychické zdravie, preto je medzi budúcimi mamičkami obľúbená. Pripomíname, že aktivite je potrebné sa venovať pravidelne, aby ste pocítili jej účinky. 

Na JOGU PRE TEHUĽKY sa môžu prihlásiť aj tie mamičky, ktoré sa doteraz vo svojom živote s jogou nestretli a ani sa nevenovali žiadnej športovej činnosti. Podľa vyjadrení odborníkov, je to ten najlepší čas na začatie pravidelnej pohybovej činosti, pretože prospech z nej bude mať nielen mamička, ale aj samotné bábätko. Jednotlivé cvičenia sa dajú prispôsobiť rôznym úrovniam a individuálnym fyzickým požiadavkam každej ženy. Tehotenská joga je vhodná od 14. týždňa tehotenstva, ak ste sa pred tým joge nevenovali. Tehotným ženám, ktoré sa pred otehotnením venovali joge či aktívne športovali a naďalej cítia potrebu aktívneho pohybu, je možné pripraviť individuálnu lekciu jogy, ktorá bude rešpektovať skutočnosť, že vo Vašom tele prebiehajú veľké hormonálne a fyziologické zmeny. 

AKTUÁLNE MOŽNOSTI:  NEDEĽE 16,30 -17,30- formou kurzu alebo otvorených lekcíí.

OTVORENÁ HODINA každú nedeľu : 9 eur ( prihlásenie jen na vybranú hodinu) - rezervujte si miesto priamo cez rezervaćný systém, Tu nájdete aj inštrukcie k rezerváciám.

NOVÝ KURZ: 12.3. / 19.3. / 26.3. / 2.4. / 9.4. nebude / 16.4. / 23.4.  2026 (30.4. 2023 náhradná hodina v rovnakom čase)  49 EUR 

Kurz sa uhrádza ako celok.  Kontaktujte nás mailom:  info@jogovna.sk  a my Vám pošleme údaje k platbe (potrebujeme od Vás: Vaše meno + priezvisko + mail + mobil)