Popis hodín

 SÚKROMNÁ HODINA JOGY 

Individuálna hodina "učiteľ - žiak"  pre jednu, maximálne dve osoby, počas ktorej máte učiteľa k dispozícii len pre seba a učíte sa cvičiť a dýchať pod jeho vedením. Je jednou z možností, ako začať s jogou. Taktiež je veľmi vhodná pre osoby, ktoré majú nejaké fyzické obmedzenie a chcú sa naučiť cvičiť správne a bezpečne. Pre pokročilých je to priestor, kde sa dozvedia a naučia nové pozície, "triky a fígle" pre obohatenie a zefektívnenie svojej jogovej praxe. Rozpis súkromných hodín nájdete  v rezervačnom systéme, v časoch medzi 10,00-14,30 hod.

 

 JOGA PRE ZAČIATOČNÍKOV

Hodina  je vhodná pre všetkých začiatočníkov, bez rozdielu veku, hmotnosti, ohybnosti. Ideálna pre ľudí vo vyššom veku, pre osoby s vyššou hmotnosťou, nízkou pohyblivosťou, pre všetkých, ktorým chýba sila, pružnosť a ich fyzická kondícia nie je optimálna. Prináša príjemný pocit uvoľnenia od každodenného stresu, ľahké pretiahnutie i posilnenie vlastného tela, a tiež chuť do ďalšej lekcie. Zostava cvikov (ásan) je zameraná na plynulý prechod z jednej pozície do druhej za sprievodu vedomého   prehĺbeného dychu. Cvičí sa v pomalšom tempe s využitím pomôcok (bloky, deky, valce).

Počas hodiny  sa pomaly rozhýbavajú stuhnuté kĺby, jemne naťahujú poskracované svaly a postupne sa zvýšuje ohybnosť a pružnosť celého tela (svalov, kĺbov, šliach a ostatných spojivových štruktúr). Počas celého cvičenia sa  zameriava pozornosť na správne dýchanie. Súčasťou hodiny sú aj jednoduché dychové cvičenia tzv. pranajáma. Práca s dychom prispieva k fyzickej a duševnej vyrovnanosti. Uvoľnenie v relaxe s aromaterapiou je bodkou v závere hodiny. 

 

ZDRAVÝ CHRBÁT

Ideálna joga pri bolestiach chrbta, bolestiach hlavy, problémoch v krížoch, blokádach chrbtice. Výborný doplnok pri sedavom zamestnaní, dlhom státí, ochabnutých brušných a chrbtových svalov.

Pri pravidelnom cvičení sa oslobodíte od bolestí chrbta a hlavy. Zlepšíte si držanie tela, kapacitu pľúc, uvoľnite napätie, stres a únavu. Časom získate vnútornú stabilitu a rovnováhu a budujete si silu a vitalitu si udržíte až do vyššieho veku.

Počas hodiny sa oboznámite s najdôležitejšimi asánami (pozíciami) a ich variáciami. Dozviete sa, ako ich správne cvičiť, aby boli pre Vaše telo prínosom. S precíznym zameraním sa a koncentráciou na dych precítite svoje telo, jeho hranice, slabiny i silné stránky. Naučíte sa správne dýchať, bezpečne a hlavne efektívne "pracovať" s vlastným telom tak, aby bolo zdravšie, pružnejšie, silnejšie. Odhalíte napätie a reaktivujete samoliečivé sily.

 

RANnÁ JOGA

Jemná a príjemná joga po zobudení, ktorá sa začína postupným rozhýbaním celého tela, následným zohriatím, prebudzaním vnútornej energie,  Joga, ktorá Vás naštartuje do nového dňa. Vychádza z konceptu jemnej hatha jogy, rešpektuje individuálne možnosti cvičenca.

 

HATHA JOGA

Hatha znamená sila. Hatha je všetko čo robíme zo svojím telom, asány, pranayama (dychové cvičenie), mantra, mudra, shatkarma (čistiace techniky) a vizualizácia.  Hatha pôsobí na človeka ako na celok. Pôsobí na jeho fyzickú časť, na jeho orgány a svaly, ktoré sa cvičením dostávajú do rovnováhy a taktiež pôsobí na našu mentálnu/duševnú časť. Na hodinách Hatha jogy  budujeme silu a flexibilitu a taktiež prinášame harmóniu do tela a duše. Joga je „unity“, čiže zjednotenie, preto aj naše hodiny budú zostavené v tomto duchu.

Našu hodinu otvoríme mantrou Ohm, Pranayamou (dychovým cvičením) alebo Shatkarmou ako je Nauli čistiaca metóda, ktorá pôsobí na našu brušnú oblasť.  Postupne prejdeme na Asány ktoré nám zlepšujú dýchanie, spevňujú svaly, stimulujú nervovú sústavu a tiež vnútorné orgány. Hodina bude zakončená Savasanou ktorá dovolí telu sa zrelaxovať, ale zároveň vytvorí priestor na načerpanie energie potrebnej na celý deň.

Hatha joga je vhodná pre všetkých, ktorí majú záujem začať deň dobre pripravení. Rôzne pozície sú podrobne vysvetlené a vždy máte možnosť vyskúšať rôzne alternatívy. Vytvoríme Vám  bezpečný priestor, kde sa nesebecky venujete len sebe, svojmu telu, svojím pocitom a čo je hlavné, svojmu dychu. 

 

JOGA PRE ŠPORTOVCOV

Na hodine sa zameriame najmä na hĺbkový strečing celého tela, dýchanie a koncentráciu. Veľa športov je jednostranne zameraných a zapája len určitú skupinu svalov. Po dlhodobom tréningu častokrát prichádza nechcené zranenie. Regenerácia je preto dôležitou súčasťou každého tréningu, či už sa venujte vytrvalostnému, alebo silovému športu.

Vďaka systému jogových pozícií a správneho dýchania si telo strečujeme rovnomerne, pomaly a dôsledne. Rozsah pri tom nie je podmienkou, ba priam naopak. Ak ho máte poskracované, naučíme sa ako si pozície prispôsobiť a postupne si rozsah zvýšiť. 

 

 HODINA JIN JOGY

Je vedená učiteľom, ktorý názorne sprevádza žiakov pozíciami, ukazuje varianty, pomáha im nájsť príjemnú a telu prospešnú pozíciu. Počas hodiny sa využívajú pomôcky (vankúše, deky, valce, bloky) pre dosiahnutie pocitu maximálneho uvoľnenia tela.

Hodina prebieha v pomalej, tichej a ukľudňujúcej atmosfére. Je doplnená unikátnou hudbou, ktorá pomáha začiatočníkom odpútať sa od pocitov a od myšlienok. Hodina je vhodná pre všetkých, nie je potrebná predchádzajúca skúsenosť. Doneste si teplejšie oblečenie, ponožky.

 

HOT VERZIA  YIN JOGY

Je vedená pri teplote 32-35 stupňov Celzia. Na hodinu je potrebné si doniesť veľkú osušku, menší uterák a fľašu s vodou.

 

vedená meditácia

Oboznámite sa so základnými  dychovými technikami, ktoré vedú k uvoľneniu tela a ukľudneniu mysle. Vyskúšate si jednoduché a veľmi príjemné uvoľnujúce meditačné techniky, ktoré Vás na chvíľu odvedú od stresu, starostí, povinností a nasmerujú Vás k spojeniu so svojím telom. Pár minút vedenej relaxácie je niekedy viac, ako 8 hodín kvalitného spánku!!! Vyskúšajte.

 

INTENZÍVNY STREČING

Špeciálna hodina spájajúca prvky strečingu a posilňovania s asistenciou lektora, ktorý Vám prostredníctvom dopomocí pomáha k uvoľneniu tela a uvoľneniu konkrétnych častí tela, kde cítime spazmus, blok, obmedzenie.

Počas hodiny sa prostredníctvom úvodného zahriatia a rozhýbania všetkých častí tela dostaneme do príjemnej zóny, kde budeme pripravení na posilňovanie s vlastnou váhou. Následne uvoľníme a ponaťahujeme vybranú partiu tela jemným strečingom a pomaly ho pripravíme na TOP strečing s asistenciou lektorky. V tejto fáze je veľmi dôležitá spolupráca cvičiaceho a lektora, aby bol strečing účinný a priniesol benefit.  V závere si doprajeme relaxáciu.

Pravidelným naťahovaním a predlžovaním tela a končatín si modelujeme, zoštíhľujeme a spevňujeme telo, uvoľňujeme napätie a spružníme myseľ.

  

PILATES

Pekné držanie tela, pevné brucho, štíhle nohy a príjemne svalnaté ruky, to všetko ponúka pilates. Naoko jednoduché cvičenie v sebe spája silu, správne dýchanie či držanie tela, rozvoj celkovej pohyblivosti, napätie i uvoľnenie. Pilates najviac posilní preťaženú driekovú chrbticu, ale aj vyrovná dysbalancie. Je ideálnou prevenciou inkontinencie a osteoporózy i dobrým tréningovým doplnkom aktívnejších športovcov. 

Hoci Pilatesove cviky vyzerajú nenáročné, každý si vyžaduje precízne vykonanie. Pracujete prevažne s vnútornými svalmi a preciznym fokusom na dych.Počas hodiny sa dodržiava 7 základných princípov. Patrí sem maximálna koncentrácia na vykonávaný pohyb, precíznosť a kontrolovanie prevedenia každého jedného cviku, správne dýchanie, centrum tela (tzv. powerhouse). Tiež je potrebné vnímať svoje telo a naučiť sa ho ovládať. Samozrejme, bez pravidelnosti to nepôjde. Tá je tiež jednou zo zásad pilatesu.

 

KRUHOVÝ PILATES

je komplexné cvičenie, ktoré posilňuje celé telo. Skladá sa z vybraných stanovíšť Pilatesových cvikov, zameraných na rôzne svalové partie, medzi ktorými sa presúvame a putujeme “v kruhu”. Presúvame sa vždy po zaznení signálu, alebo na povel inštruktorky. Cvičí sa s vlastným telom, ale aj rôznymi pomôckami, čo zaručí pestrosť cvičenia, takže sa určite nebudete nudiť.  Základom je opakovanie a striedanie cvikov na každú časť tela. Zábavnou formou tak precvičíme všetky svalové partie nášho tela J

Lekcia začína rozohriatím, ktoré prekrví svaly a pripraví telo na cvičenie. Potom dochádza k názornej ukážke a opisu cvikov, následne k samotným cvičebným blokom. Tréning končí naťahovaním zaťažovaných svalov a kĺbových spojení v podobe strečingu. Zabránime tým rôznym potréningovým bolestiam.

Celý tréning prebieha pod dohľadom inštruktorky, ktorá dáva pozor na správne vykonávanie jednotlivých cvikov. Tým zaistíme, že si neuškodíte a neosvojíte si zlé pohybové návyky. Vôbec sa nemusíte obávať, že by ste nejaký cvik nezvládli vykonávať počas celého trvania časového intervalu, prípadne že by bol pre vás príliš náročný. Najdôležitejšie je cvik vykonávať správne, nikdy nie na úkor techniky, preto vám inštruktorka vie ukázať ľahšiu, ale aj ťažšiu verziu, takže si na svoje prídu tak začiatočníci, ako aj pokročilý cvičenci.

 

KARDIOPILATES

Dynamickejšia forma pilates, ktorá je založená na intervalovom striedaní pomalšieho a rýchlejšieho tempa. Jedná sa o kombináciu klasických pilatesových cvikov s cardio prvkami.  Dochádza tak k efektívnemu spaľovaniu tukov a súčasne k posilneniu celého tela. Cvičíme s vlastnou váhou za sprievodu príjemnej a jemnej hudby, ktorá umožňuje zamerať sa na precízne prevedenie jednotlivých cvikov. 

 

DANCE JOGA

Dance joga je vhodná pre všetkých, ktorí majú radi jógu a zároveň zdieľajú vášeň pre tanec.   

Roztancujte sa pri joge! Dance jogu tvoria pozície z power jogy, ktoré sú poprepájané tanečnými prvkami. V pozíciách neostávame dlho, ale svižne a plynulo prechádzame z jednej do druhej. Vzniká veľmi ladné cvičenie, pozitívne pôsobiace na nervovú sústavu. Vďaka balančným pozíciám kontroluje dance jóga správne držanie tela, spevňuje centrum tela, zvyšuje koordináciu, flexibilitu a pružnosť celého tela. Podporuje hudobné cítenie a pohybovú pamäť. Zrelaxujete celé telo i myseľ. 

 

 

 

 

 

 

 

 HOT JOGA 

Ponúkame dve verzie hot jogy.

1. VERZIA: JOGOVŇÁCKA HOT JOGA:

vychádza zo sylabu liečebného jogového systému Ashtanga jogy s prirodzeným hlbokým dychom. V asánach sa zotrváva dlhšiu dobu, čím sa otvára priestor na príjemné natiahnutie a spevnenie tela, uvoľnenie chrbtice, kĺbov a svalov v liečivom infračervenom teple, ktorým sa miestnosť vyhreje na 36 stupňov pri zvýšenej vlhkosti vzduchu. Hodina je moderovaná učiteľom, ktorý vedie skupinu v spoločnom tempe, vysvetľuje prepojenie medzi dychom a pohybom. Učiteľ počas hodiny vysvetľuje správne prevedenie pozícií, dohliada na bezpečnosť, koriguje chyby.

Hodina je vedená v tempe, ktoré je zvládnuteľné pre všetkých, ponúka varianty pre každý level a je tak vhodná aj pre začiatočníkov. Hot joga ponúka efektívny spôsob ako sa zbaviť toxínov, zlepšiť prekrvenie tela, podporiť imunitu a naštartovať svoj metabolizmus. Cvičenie v teple sa výslovne neodporúča osobám s vysokým krvným tlakom, inými kardiovaskulárnymi ochoreniami a tehotným ženám. Pred hodinou je potrebné dodržiavať poctivý pitný režim. Oblečenia na hot jogu doporučujeme čo najmenej. Čo si zobrať so sebou: kraťasky, tielko, fľašu s vodou a veľkú osušku. Možnosť zapožičania hot joga uteráku za 1 eur.

Druhá naša  verzia: HOT JOGA

vychádza z konceptu ABSOLUT HOT JOGY, pozostávajúca z klasických Hatha joga asán, ktoré zlepšujú rovnováhu, silu, flexibilitu počas vzájomného prepojenia vnútornej harmónie tela a mysle. Cviči sa v miestnosti vyhriatej na 36-38 stupňov, pri zvýšenej vlhkosti vzduchu. Teplo pomáha detoxikácii organizmu, hlbšiemu uvoľneniu a natiahnutiu poskracovaných svalov, šliach,  bezpečne zvyšuje intenzitu a benefity praxe. 

 

TRX JOGA

TRX JOGA je joga, kde sa cvičí s vlastnou váhou tela a využíva sa  závesný TRX systém, ktorý vytvára dodatočnú podporu. Vďaka tomu  prináša množstvo výhod.

  TRX joga precvičuje všetky svalové skupiny i svaly, ktoré sa pri iných druhoch cvičenia precvičujú len veľmi ťažko, zlepšuje celkovú koordináciu a silu, šetrí kĺby a šľachy, pretože pri cvičení sú nárazy absolútne vylúčené. Rovnomerne tvaruje všetky svalové skupiny - výsledkom je príťažlivé bruško, pevný zadok a vypracovaný triceps. Prináša časovú úsporu, pretože s jedným nástrojom precvičíte všetky svalové skupiny. Je prostriedkom k zníženiu hmotnosti, pretože zrýchľuje metabolizmus a pomáha spaľovať tukové zásoby (pri nadváhe je TRX efektívnejší vo forme kruhového tréningu).

TRX zároveň buduje svalovú hmotu, ktorá „požiera“ ešte viac tuku, vďaka čom spálite väčšie množstvo kalórií i vtedy, keď je telo v pokoji. Eliminuje prípadné zranenia a môže slúžiť ako rehabilitačné cvičenie po úrazoch. Dodáva pozitívnu energiu a zvyšuje sebavedomie, ktoré je zárukou spokojného a vyrovnaného života. Je prevenciou proti vzniku osteoporózy.  Hodiny TRX jogy sú delené na hodiny pre začiatočníkov a pokročilých.

 

 FLY FIT JOGA 

Aj keď na prvý pohľad cvičenie pôsobí zložito a náročne, vôbec to nie je tak. Práve naopak, cvičenie bolo vyvinuté pre širokú verejnosť. Aj pozície, ktoré sa zdajú kompilované, sa dajú jednoducho zvládnuť za pomoci odborných rád inštruktora. FlyFit sa cvičí sa na špeciálne vyvinutých sieťach zavesených na strope, alebo na konštrukcii. Je to cvičenie v 3D priestore, ktoré je zaujímavé nie len pre telo, ale aj našu myseľ.

Spája v sebe princípy cvičení ako PowerYoga, pilates, kalanetika, balet, gymnastika, silový tréning ale aj akrobaciu. Obrovskou výhodou tréningu s plachtou je využívanie sily a práce vlastného tela – práca s vlastnou váhou. Pozície sú zostavené tak, aby nám sieť poskytla maximálnu podporu a vďaka nej sa môžeme dostať do pozícií, ktoré sú pre nás na podložke nemožné. 

Vďaka tomuto cvičeniu si posilníme celé telo, najmä však chrbát a stred tela „core“, predĺžime svaly a získame na ich flexibilite, naučíme sa prekonávať samých seba a vrátime sa do detstva. Na konci hodiny Vás čaká zaslúžený oddych – relaxácia a hojdanie v sieti.

Má viacej variant: FlyFit Yoga, FlyFit relax, FlyFit + FitBall, 5 Tibeťanov... 

Tak ako každé skupinové cvičenie, tak aj FlyFit má niekoľko kontraindikácii, preto sa v prípade pochybností poraďte s inštruktorom, či je cvičenie vhodné aj pre Vás. 

 

POWER JOGA 

PowerYoga je dynamický štýl jogy, ktorý je určený pre širokú verejnosť. Nezáleží na tom či ste začiatočník, alebo pokročilý, každý si v nej nájde to svoje. Nemá presne určené pravidlá, rešpektuje limity vlastného tela, je kreatívna a hravá, s rešpektom tradíciám jogy. Na hodinách dávame dôraz najmä na správne dýchanie a prepájanie jednotlivých asán spolu s dychom v štýle „vinyása flow“. 

  

JOGA PRE PEVNÉ TELO 

Na hodinách jogy pre pevné telo sa zameriame na komplexné posilnenie a vyformovanie tela. Medzi jogové asány sú zaradené posilňovacie cviky nenáročné na prevedenie, zamerané na formovanie postavy, získanie sily a celkovej pevnosti tela, ako aj balančné pozície. Jednotlivé asány je možné robiť v jednoduchších variáciách určených pre začiatočníkov až po náročnejšie prevedenia. Lekcie sú vedené s dôrazom na prepojenie dychu s pohybom a správne držanie tela. V závere si doprajeme relax v savasane za zvukov tibetských misiek. 

 

FIT PROGRAM

Cvičenie s vlastnou váhou je efektívny nástroj, ktorý pomáha budovať silu bez nutnosti stráviť tréningom mnoho hodín týždenne. Posiľňujeme core, ruky, nohy, ale v podstate spevňujeme celé telo. Krátky intervalový tréning, strečing, jogové asány, dychové cvičenie sú základom každej FIT PROGRAM hodiny. Intervalový tréning celého tela, ktorý zahŕňa cvičenia ako drepy, výpady alebo kliky, dokáže budovať svaly veľmi účinne.Cvičenie s vlastnou váhou tiež zlepšuje rovnováhu a flexibilitu. Krátke výbušné cvičenia s vlastnou váhou sú výborné na chudnutie a v porovnaní s dlhými kardio cvičeniami sú omnoho účinnejšie. Tajomstvom pri cvičeniach s vlastnou váhou sú práve tieto vysoko intenzívne intervaly, keď cvičíte maximálne polhodinu s malými prestávkami. Za týchto 30 minút vynaložíte však maximálne úsilie.Variabilná zostava Vám pomôže počas niekoľkých týždňov precvičiť všetky partie tela, tréningy sú rozmanité a zábavné.

 Na hodinách si vysvetlíme a osvojíme základné princípy, akým by malo fungovať telo, aby bolo cvičenie efektívne a bezpečné.

 

MYSORE  

Táto hodina je vhodná  pre: absolventov intenzívneho kurzu: Začíname s jogou, ďalej pre  tých, čo poznajú ashtangový sylabus a pravidelne praktikujú. Je výzvou pre tých, ktorým nevyhovujú vedené skupinové hodiny a chcú sa naučiť jogu pre domácu prax (tj nováčikovia, ktorí  sú uzrozumení s nasledujúcimi riadkami)

Pár info, ktoré by ste mali vedieť skôr, než sa prihlásite na túto hodinu:

  • Učiteľ sa v skupine žiakov individuálne venuje každému cvičencovi, učí ho nové pozície, vysvetľuje, dohliada na správne prepojenie dychu a pohybu, dopomáha v pozíciách.To znamená, že s každým žiakom strávi pár minút a posúva sa k ďalšiemu žiakovi. (Predstavte si to ako kedysi "štvortriedku", kde mal učiteľ v triede spolu žiakov I. až IV. ročníka a každému sa na striedačku  chvíľu venoval).
  • Nováčik sa na prvej hodine naučí len pozdrav slnku A + tri záverečné pozície v sede. Táto hodina zvyčajne trvá maximálne 20-25 minút. To však neznamená, že má počas celých 25 minút plnú pozornosť učiteľa. Učiteľ ho naučí pár základných pohybov, ktoré si žiak opakuje samostatne a po pár opakovaniach ho učiteľ skontroluje a pridá ďalšie pozície. 
  • Každý žiak na hodine praktikuje len to, čo ho učiteľ naučí!!! Nič viac. To čo sa na hodine naučí, to si opakuje aj doma.
  • Na učiteľa sa občas aj čaká, ak sa venuje inému žiakovi. Zatiaľ si môžete v kľude zhlboka dýchať, aby ste nestratili teplo, ktoré ste si počas praxe vytvorili. Hneď, ako sa učiteľ "uvoľní", bude sa Vám opäť venovať.
  • Ďalšie pozície sa cvičenec môže naučiť len vtedy, ak si pamätá tie predchádzajúce. Na hodine sa naučíte max. 1-2 nové asány. Nejde nám o kvantitu, ale o kvalitu.
  • Tento spôsob výuky je vhodný len pre tých, ktorí majú záujem zaviesť si pravidelnú jogovú prax aj mimo Jogovne, t.j. to, čo sa na hodine naučia, to si budú opakovať aj doma tak často, ako sa len dá.

Je určená pre všetkých, ktorí si chcú vytvoriť vlastnú dennú jogovú prax, porozumieť ashtanga joge a vedieť ju cvičiť aj bez učiteľa. Ak očakávate skutočné výsledky a napredovanie, toto je hodina pre Vás! Žiak sa svojim tempom učí nové pozície, práci s dychom. Tu je priestor na to, aby učiteľ vysvetlil, usmernil a dopomohol žiakovi v pozíciách. Je to jediný spôsob, ako sa viete naučiť celú sériu (série).Na týchto hodinách sa môžete s rešpektom k vlastnemu telu zdokonaľovať v pozíciách, dosiahnúť žiadaný stav mysle, ktorý je nám prospešný. Tento stav je dosiahnuteľný len vtedy, ak praktizujeme jogu sami, vlastným tempom, rešpektujúc rytmus svojho dychu, spoznávajúc a pozorujúc svoje telo. Vtedy sa naše zmysly obrátia dovnútra a z fyzického cvičenia sa stane meditácia v pohybe.

  

VEDENÁ skrátená HODINA ASHTANGA JOGY

 PO NAVASÁNU

Je moderovaná učiteľom, ktorý vedie skupinu sledom pozícií v rovnakom tempe. Sylabus je vždy rovnaký, čo umožní telu pri pravidelnej praxi posúvať sa v pozíciach ďalej. Učiteľ necvičí, dáva jednoduché inštrukcie cvičiacim, usmerňuje v pozíciách, dohliada na bezpečnosť.

Hodina je určená pre všetkých, ktorým vyhovuje vedenie učiteľom, ak sa chcú naučiť sled pozícií, ak si potrebujú upevniť návyk správneho prepojenia dychu a pohybu v jednotlivých asánach. 

Hodina je vedená v tempe, ktoré je zvládnuteľné pre všetkých. "Úplným nováčikom" doporučujeme najskôr navštíviť niekoľko hodín pre začiatočníkov, kde sa zoznámia s dychom a jogovou praxou. 

Cvičí sa naboso. Oblečenie je vhodné skôr “na telo”, počas hodiny nie je priestor na vyzliekanie sa, preto vstupujte do jogovej miestnosti oblečený tak, ako chcete cvičiť. Počas relaxu sú k dispozícii deky. (Platí pre všetky ashtanga hodiny.)

 

VEDENÁ CELÁ HODINA ASHTANGA JOGY 

Je moderovaná učiteľom, ktorý vedie skupinu sledom pozícií v rovnakom tempe a prevedie Vás celou prvou sériou.

Táto hodina je vhodná pre skúsených ashtangistov, ktorí sa už oboznámili so všetkými pozíciami. Kde sa viete tieto pozície naučiť: na našich Mysore hodinách alebo na pravidelných workshopoch. Hodina nie je vhodná pre začiatočníkov!

Cvičí sa naboso, oblečenie doporučujeme ľahké, viac na telo, bez vrstvenia. Počas záverečného relaxu sú k dispozícii deky.

 

VEDENÁ HODINA ASHTANGA JOGY- DYCHOM VEDENÁ 

Hodina je určená pre mierne pokročilých ashtangistov, počas ktorej sa vzájomne vedieme iba svojím vlastným dychom, vnímame rytmus dychu celej skupiny. Cvičí sa prvá skrátená séria po Navasánu.

Táto hodina je vhodná pre skúsených ashtangistov, ktorí sa už oboznámili so všetkými pozíciami. Kde sa viete tieto pozície naučiť? Napríklad na našich Mysore hodinách alebo na pravidelných workshopoch. Hodina nie je vhodná pre začiatočníkov!