VEĽKÁ RELAXAČNÁ YIN JOGA s Luckou L

PIATOK 19:00 - 21:00 /  15.12.2023

 

Jemná uvoľnujúca prax pomalej relaxačnej jogy, kde si zaručene oddýchneš a vypneš. Ponor sa do ticha mysle, vlastného dychu, nechaj sa unášať relaxačnou hudbou a zvukami tibetských misiek...

Pri pravidelnom cvičení harmonizujeme vnútornú energiu, spomaľujeme proces postupného tuhnutia a degenerácie kĺbov, pomaly a postupe uvoľňujeme a naťahujeme poskracované svaly a šľachy. Zlepšujeme si koncentráciu, utišujeme myseľ. 
 
 
SUMA: 13 eur   platba cez rezervačný systém (alebo odrátanie kreditu z permanentky)
STORNO je možné najneskôr 24 hodín pred konaním, neskôr je rezervácia záväzná.
Ak si potrebuješ vytvoriť priestor vo svojom tele, v živote a v mysli, stíšiť sa a byť bdelým k sebe a tým aj k ostatným, viac plynúť a menej kontrolovať, potom je Yin joga práve pre Teba. Aby sme boli otvorení zmenám v živote a všetkému novému, je dôležité nechať odísť staré a nepotrebné. Yin joga nás naučí pustiť veci nepotrebné, prijať a vidieť nové a plynúť so životom v bdelosti.
 
Asány Yin jogy spôsobujú jemnú trakciu spojivových tkanív. Svalová sila nám nedá pocit ľahkosti a priestoru tela, to nám umožní až zvýšená flexibilita kĺbov, ktorá sa deje pri praktizovaní Yin jogy.

Profesionálni atléti neodchádzajú do dôchodku, pretože by mali problém so svalmi, ale preto, že majú problém s kĺbami. Práve Yin  joga nám predĺžuje spojivové tkanivá a vhodným spôsobom stimuluje kĺby.

Čo všetko Yin joga ovplyvňuje na fyzickej úrovni? 

  • Zvyšuje flexibilitu
  • Pasívne predĺžuje skrátené svaly ako napr. hamstringy, adduktory, atď.
  • Stimuluje sa tvorba kolagénu elastínu, hydratujú sa tkanivá a kĺby
  • Kĺby sa pohybujú ľahšie a šľachy sú pevnejšie
  • Stláča sa medzibunkový priestor, vďaka čomu je možný detox nášho tela
  • Odvrátenie degenerácie kĺbov
  • Prevencia zlomenín a kĺbovej imobility
  • Redukcia osteopénie a osteoporózy

Okrem fyzického tela Yin joga ovplyvňuje aj telo astrálne – energetické - meridiány, cchi energiu a čakry (energetické centrá) a takisto mentálne telo. Tiež nás učí správne dýchať, dozvieme sa niečo viac o pránickom tele a hlavne sa naučíme relaxovať. Práve relax a odovzdanie sa je pre mnohých ľudí v dnešnej dobe veľmi ťažké.

Yin joga  uvoľňuje zablokované emócie, ktoré ak nespracujeme, ale naopak potlačíme alebo vytesníme, ich energia zostane uväznená v našom tele a blokuje určité orgány a iné systémy tela. Každý orgán je spojený s inou emóciou, napr. pečeň – frustrácia a hnev, obličky – strach, srdce – radosť a stres, pľúca – smútok, žalúdok a slezina – obavy. 

Pracujeme aj na tejto úrovni a uvoľňujeme a púšťame všetko potlačené. Naše telo a myseľ sa tak stávajú ľahšími.

Yin joga je prepojená aj s piatimi elementami podľa tradičnej čínskej medicíny – voda, drevo, oheň, zem a kov. Ďalej je každý element spojený s ročným obdobím a takisto orgánom.

Yin joga je príprava na meditáciu. Učí nás zotrvať v uvoľnenej ale bdelej mysli.Telo tu pužívame ako protriedok, no zároveň sa učíme spoznať každú jeho časť a cítiť sa v nej ako doma. 

Vďaka vnútornému stíšeniu sme schopní pozorovať nielen naše telo, ale aj emócie a myšlienky.

Pri pravidelnom cvičení harmonizujeme vnútornú energiu, spomaľujeme proces postupného tuhnutia a degenerácie kĺbov, pomaly a postupe uvoľňujeme a naťahujeme poskracované svaly a šľachy. Zlepšujeme si koncentráciu, utišujeme myseľ.

Jogovňa doporučuje pre všetkých "jogínov" ako doplnok ich praxe, športovcom s poskracovanými svalmi a šľachami, pre starších ľudí, ktorí sa chcú udržať v dobrej fyzickej a psychickej kondícii. Taktiež je vhodná pre osoby s nižšou pohyblivosťou, po úrazoch a natiahnutiach v období svalovej rekonvalescencie.

 

Akcia je vhodná aj pre začiatočníkov.

Rezervuj si miesto len cez rezervačný systém  Ak sa Ti to nedarí, volaj nám: 0917233 019 alebo píš: info@jogovna.sk

CENA VSTUPU: 13 eur
Platba: v hotovosti na mieste,alebo odrátanie kreditu z permanentky

Storno s vrátením sumy: najneskôr 24 hodín pred konaním. Úhradou poplatku v dobe kratšej ako 24 hod. je rezervácia miesta záväzná, uhradený poplatok sa nevracia.

Rezervácia cez rezervačný systém. TU.

Bezplatné storno je možné len v časovom úseku viac ako 24 hodín pred začiatkom konania. Akcia sa bude konať, ak sa prihlási aspoň 5 osôb. V opačnom prípade Vám pošleme informáciu o zrušení hodiny  prostredníctvom sms najneskôr 5 hodín pred konaním.