JARKO PÁVEK: ASHTANGA JOGA

PIATOK - NEDEĽA

20. - 22. 5.2022

  dávame na známosť, že v Jogovni sa opäť uskutoční krásny a inšpiratívny workshop s Jarkom Pávekom. Všetkých Vás srdečne pozývame.  Vlastná mysore prax, workshop, priestor pre otázky a odpovede, ajurvéda...radosť zo života...

Diskusie počas víkendového workshopu sú vhodné pre každého, aj pre tých čo nemajú predchádzajúce skúsenosti s jogou. Asanová prax (vedená lekcia alebo Mysore) je vhodná len pre praktikantov ashtanga jogy.

Jaro Pávek je študentom Nancy Gilgoff – prvej západnej ženy vôbec predstavenej do systému Aštanga Jogy v Indii v meste Mysore na začiatku 70.-tych rokov min. storočia. I napriek svojmu pomerne mladému veku (32) Jaro praktizuje Jogu celý svoj dospelý život a venuje s nie len jej praxi ale aj jej aktívnemu štúdiu. Jeho učenie sa vyznačuje profesionálnym a individuálnym prístupom ku každému žiakovi, precíznosťou, disciplínou a funkčnosťou a samozrejme pre neho charakteristickou dávkou značného humoru. Aštanga Jogu učí vo svojej originálnej, old-school forme tak, ako ju pôvodne myslel a učil Sri K. Pattabhi Jois (Guruji) pred “jogovou inváziou” západného sveta do Indie a pred tým, ako západný svet pomiešal a inšpiroval metódu Aštanga Jogy s inými jogovými školami a zápandými učeniami. Okrem Nancy Gilgoff (má vyše 40 ročnú prax, z toho 30 rokov študovala s Gurujim) sa Jaro pravidelne učí aj od Manju Pattabhi Jois-a (Guruji-ho syn, považovaný za najskúsenejšieho žijúceho človeka v tradícii tejto jogy – s viac ako 60 ročnou praxou). Výrazným učiteľom jeho srdca a myslenia je aj David Swenson s ktorým Jaro strávil veľa času na rôznych miestach po celom svete. Okrem nich sa stretol aj s početnými inými zvučnými menami. Jarove učenie Ashtanga jogy nie je nositeľom iba zdanlivej fyzickej aktivity, ale hlavne pravou esenciou a pôvodným uzdravujúcim duchom tejto tradície.

 

PROGRAM 

PIATOK

17,30 - 18,45 VEDENÁ HODINA ASHTANGA JOGY 1. SÉRIA:   len pre praktikantov ashtanga jogy

 

SOBOTA

08,00 - 09,30 Mysore hodina - len pre aktívne praktikujúcich sylabus ashtanga jogy
09,30 - 10,30 prestávka raňajky
10,30 - 13,30  WS, diskusia pre každého, kto má záujem prísť

 

NEDEĽA

 

08,00 - 09,30 Mysore/vedená hodina len pre aktívne praktikujúcich sylabus ashtanga jogy
09,30 - 10,30 prestávka raňajky
10,30 - 13,30  WS, diskusia - pre každého, kto má záujem prísť

 

Otázky si pripravte dopredu. Prax ukazuje, že na mieste nám väčšinou všetko vyfučí z hlavy:)

 

CENA:

celý WS PIATOK-NEDEĽA:  80 eur, v cene 2x bohaté raňajky, pitný režim počas WS   (kávičku si môžete u nás zakúpiť)
WS 1 deň s praxou  40 eur v cene 1x raňajky, pitný režim  (kávičku si môžete u nás zakúpiť)
vstup na jednu prax 10 eur
vstup na jeden WS: 30 eur

 

Prihláste sa na: info@jogovna.sk a napíšte nám, o ktorú verziu (ktoré hodiny) máte záujem. My Vám vytvoríme rezerváciu v rezervačnom systéme a pošleme podklady k platbe.

Uhradenie sumy najneskôr k 15.5.2022 na účet, ktorý Vám pošleme po obdržaní mailu.

Úhradou WS sa stáva rezervácia záväznou. V prípade neúčasti nie je možné vrátenie sumy, alebo iná forma kompenzácie. Bezplatné storno je možné len do 15.5.2022, po tomto termíne sa platba nevracia späť. Vážime si čas a ochotu nášho hosťa.