KURZ: JOGA PRE PRE ZAČIATOČNÍKOV (6 lekcií)

PONDELKY A STREDY 17,30 -18,25

4. - 20.7. 2022

Tento kurz je určený pre všetkých, ktorí túžia začať s jogou a nevedia ako. Naučíme Vás jednoduché terapeutické jogové pozície, ktoré Vám zlepšia držanie tela, pomôžu Vám získať správne pohybové návyky. Vďaka pravidelnej jogovej praxi sa oslobodíte od bolestí chrbta a hlavy. Zlepšíte si  nielen držanie tela, ale aj  kapacitu pľúc, uvoľnite napätie, stres a únavu, uvoľníte blokády a stuhnutosť. Časom získate vnútornú stabilitu, rovnováhu a vybudujete si silu. Vďaka pravidelnej praxi a hlbokému dychu si svoju vitalitu a energiu  udržíte až do vyššieho veku. 

Počas kurzu sa oboznámite s najdôležitejšimi asánami (pozíciami) a ich variáciami. Dozviete sa, ako ich správne cvičiť, aby boli pre Vaše telo prínosom. S precíznym zameraním sa a koncentráciou na dych precítite svoje telo, jeho hranice, slabiny i silné stránky. Naučíte sa správne dýchať, bezpečne a hlavne efektívne "pracovať" s vlastným telom tak, aby bolo zdravšie, pružnejšie, silnejšie. Odhalíte napätie a reaktivujete samoliečivé sily.

 

SUMA: 66 EUR 

PRIHLÁSENIE: info@jogovna.sk

 

Kurz s individuálnym prístupom pre všetkých, ktorých "trápi" boľavý a stuhnutý chrbát, zažívajú opakované bolesti hlavy. Ale aj pre tých, ktorí si chcú zlepšiť držanie tela, spevniť chrbtové a brušné svaly, uvoľniť stuhnutosť krku, šije, krížov, uvoľniť napätie medzi lopatkami. Keďze telo funguje ako celok, budeme "naťahovať a posilňovať aj jeho ostatné časti.  Na kurze sa naučíte vedome dýchať, spomaliť a tak zbavovať svoje telo napätia a stresu. 

Pri pravidelnom cvičení si prirodzene zlepšíte držanie tela, navnímate si neutrálne postavenie chrbtice, ktoré si ako bonus ponesiete aj do bežného života, zvýšite vitálnu kapacitu pľúc, uvoľníte napätie, stres a únavu. Zistíte, ako sa dá napätie vydýchnuť. Počas hodiny sa oboznámite s viacerými základnými asánami (pozíciami) a ich variáciami, vysvetlíme si ich správne prevedenie, aby prinášali čo najviac benefitov. Krása jogy spočíva v tom, že s rešpektom k možnostiam každého tela ponúka variantu  pozície pre každého z Vás.

✔︎ Na kurzových hodinách  sa môžete tešiť na príjemnú a hravú jogovú prax, vhodnú pre všetkých. ✔︎ Kurz Vám pomôže vnímať svoje telo, jeho správne držanie, osvojíte si bezpečné pohybové návyky. ✔︎ Budeme sa jemne naťahovať, predkláňať, otáčať, ukláňať, uvoľníme stuhnutosť a posilníme stred tela. ✔︎ Zameriame sa najmä na správne prepojenie dychu a pohybu. ✔︎ Vyčistíme myseľ sústredenou prácou s dychom a svojím telom. Objavíme „silu a moc“ dychu, jeho vplyv na naše telo aj myseľ. Naučíme sa, ako zamerať pozornosť na dych a aspoň na moment „vypnúť“ hlavu.  ✔︎ Zistíte tiež, že svaly pracujú v pároch – ak jednu skupinu svalov posilníme, tej druhej umožníme sa natiahnuť, zrelaxovať.  ✔︎ Vysvetlíme si, ktoré svalové partie je potrebné posilniť a ktoré uvoľniť aby sme si zaistili zdravý a pružný chrbát. ✔︎Vyskúšame si aj viaceré dychové techniky (pranayama) na ktoré na otvorených hodinách zväčša neostáva priestor. 

Naše telo, chrbtica a kĺby nevyhnutne potrebujú pohyb, práve ten ich robí „šťastnými“ a „mladými“. Chrbticu lieči každý vedomý, dychom vedený pohyb, ktorý povolí napätie a uvoľní energiu. Na strane druhej ho doplní pohyb, čo svalové partie posilní, tak aby sme pre našu chrbticu vytvorili pevnú oporu. 

LEKTORKA: MARTINA (Tini) ŠTOLCOVÁ certifikovaná lektorka jogy 1. stupňa

 

 

PRIHLÁSENIE NA KURZ: pošlite nám na tento mail info@jogovna.sk nasledujúce údaje:

  • meno+ priezvisko osoby, ktorá sa zúčastní kurzu
  • adresa + PSČ
  • mobilný kontakt + mail
  • názov kurzu, o ktorý máte záujem a termín, o ktorý máte záujem

My Vás budeme informovať, či máme na kurz voľné miesto. Ak áno, tak Vám pošleme Vám ďalšie info k platbe a rezervácii.

Úhradou poplatku sa stáva Vaša rezervácia záväznou. Storno rezervácie s vrátením Vami uhradeného poplatku je možné najneskôr 7 dní pred kurzom, neskôr sa poplatok nevracia. V prípade neúčasti na kurzovej hodine nie  je možné vymeškané hodiny nahradiť, či inak kompenzovať. Ponúkame Vám však možnosť  jednej účastni na ktorejkoľvek  verejnej hodine s názvom ZDRAVÝ CHRBAT a to počas trvania kurzu.  V prípade lock downu- núteného zatvorenia štúdia Vám vrátime späť alikvótnu sumu za neuskutočnenú hodinu, ak sa všetci účastníci nedohodú na predĺžení kurzu. Úhradou kurzovného súhlasíte s podmienkami. 

 

KURZ SA USKUTOČNÍ, AK SA PRIHLÁSIA ASPOŇ 4 OSOBY. V opačnom prípade Vám vrátime peniažky späť, najneskôr 3 dni pred kurzom.