Prvá hodina

Vyberte si svoju prvú lekciu podľa aktuálneho rozvrhu. Pokiaľ neviete akú lekciu si vybrať, neváhajte sa s nami poradiť. Stačí nám napísať  na:  info@jogovna.sk

Zaregistrujte sa v rezervačnom systéme a oboznámte sa s pravidlami a podmienkami Jogovne. Pravidlá a podmienky

Rezervujte si miesto na lekciu cez rezervačný systém. Pred tým sa prosím zaregistrujte, bez registrácie nie je možná rezervácia. Prihlásenie

Na prvú lekciu príďte včas, minimálne 15 minút pred jej začiatkom kvôli úvodnej konzultácii a zoznámeniu sa s priestorom a lektorom. Najneskorší príchod je 5 minút pred konaním. V prípade meškania je pravdepodobné, že sa na hodinu už nedostanete a Vaša rezervácia prepadá v súlade s podmienkami Jogovne.

Joga shala sa zatvára 5 minút pred začiatkom hodiny. Pred lekciou informujte svojho učiteľa o prípadných zraneniach a fyzických obmedzeniach, či závažných ochoreniach. Je bežné, že inštruktor počas praxe cvičiacich opravuje. Ak Vám je fyzický kontakt formou dotyku nepríjemný, informujte inštruktora dopredu.

Oblečenie by malo byť pohodlné, doporučujeme legíny pre ženy a krátke nohavice pre pánov, bavlnené alebo na jogu určené tričko jemne priliehavého strihu. Cvičí sa naboso, oblečte si na seba len to, v čom chcete cvičiť. Šperky a iné doplnky si odložte v šatni, nedoporučujeme v nich cvičiť kvôli bezpečnosti.

Ženy a dievčatá si upravia vlasy zviazaním do copu, ideálne je upliesť si dva vrkoče. Rozpustené vlasy nie sú vhodné! Počas menštuácie sa necvičia inverzné (obrátené) pozície .

Nie je vhodné pred hodinou použiť ťažký parfém, skôr jemný deodorant, alebo ľahký aróma olej. Priamo po hodine sa nedoporučuje sprchovanie či kúpanie. Studený či teplý kůpeľ môže výrazne spomaliť alebo zastaviť naštartované metabolické a detoxikačné procesy.

Doporučuje sa nejesť dve hodiny pred cvičením. V daný deň sa vyhnite korenistým, cesnakovým, pikantným a mastným jedlám. Avšak necviče nalačno! Ak potrebujete zahnať hlad, pomôžu orechy, sušené ovocie, musli tyčinka... Nepite väčšie množstvo tekutín cca 15 minút pred cvičením.

Podložky na cvičenie sú k dispozícii, je však možné použiť aj vlastnú. Malý uteráčik na tvár a ruky je možné si zapožičať, uterák pre prípad sprchovania si doneste vlastný. Po cvičení zapožičanú podložku utrite a dezinfikujte, v miestnosti na nachádzajú dezinfekčné spreje a utierky.

VYPNITE SI V ŠATNI ZVONENIE A VYBRÁCIE MOBILU.

DO JOGOVEJ MIESTNOSTI VSTUPUJTE PROSÍM NAČAS:  BEZ MOBILU, HODINIEK, ŠPERKOV A ZBYTOČNÉHO OŠATENIA. MÔŽETE SI DONIESŤ UZATVÁRATEĽNÚ FĽAŠU S VODOU.  V JOGOVEJ MIESTNOSTI DODRŽUJTE TICHÚ ZÓNU. .

NEVSTUPUJTE DO MIESTNOSTI, NEROZKLADAJTE SI PODLOŽKU, NEVYZLIEKAJTE SA POČAS ODRIEKANIA MANTRY, ALEBO ÚVODNEJ RELAXÁCIE.

POČAS TRVANIA HODINY, VÝUKY, KURZU, WORKSHOPU NIE JE DOVOLENÉ NÁHRÁVANIE BEZ SÚHLASU INŠTRUKTORA A OSTATNÝCH PRÍTOMNÝCH.

 

Ďakujeme.