RENÁTA KENDERESSYOVÁ

Som šťastná, že môžem robiť to, čo ma baví a napĺňa. Joga je radosť, zábava a jeden zo spôsobov, ako rada trávim svoj čas. Na samom začiatku to  bol "iba" nástroj nápomocný v prekonávaní zdravotných problémov a fyzických obmedzení. Neskôr sa stala jednoduchým a účinným prostriedkom vypnutia mysle, odpútania sa od denných starostí, zhonu, stresu, tlaku. Stala sa pre mňa zároveň meditáciou v pohybe. Vďaka pravidelnej praxi som zvládala stres v práci, problémy boli zrazu menšie, nervozita sa strácala, prestala som držať diéty, lebo telo sa formovalo a tuk ubúdal vďaka pravidelnému cvičeniu. Od fyzických aspektov ma postupnou praxou začal zaujímať aj jej duchovný rozmer. Joga ma vedie a smeruje k mojej podstate a lepšiemu porozumeniu vecí, ktoré sa dejú mne, okolo mňa, aj mimo mňa. V tejto rovine som ešte úplný nováčik, no teším sa na "objavovanie" nového.

Patrím k ľuďom, ktorí sa radi o svoje poznatky delia, preto som sa rozhodla posúvať svoje vedomosti a skúsenosti ďalším. Opustila som svoje "štandardné" zamestanie, ktoré mi poskytovalo finančnú istotu. Doteraz to neľutujem. Robím to, čo z celého srdca milujem.

Na mojich hodinách sú vítaní všetci, bez ohľadu na skúsenosti. Rovnaké prevedenie pozície "ako podľa šablóny" u mňa nenájdete. Naše telá sú jedinečné, vždy trošku iné a túto rozmanitosť rešpektujem. Pokúšam sa učiť svojich žiakov rozumieť pohybu, dychu, vnímaniu vlastného tela, a ich súladu. Snažím sa viesť žiakov k tomu, aby mali radi svoje telo, počúvali ho, boli trpezliví, aby sa nesnažili veci urýchliť, aby sa neporovnávali s druhými. Na mojich hodinách a kurzoch uprednostňujem prax pred teóriou, srandu a humor pred vážnosťou, lásku a úctu k ľuďom pred rešpektom a uznaním. 

Sama som (a budem až do svojho konca) žiakom, učím a inšpirujem sa od skúsenejších, ale aj od svojich žiakov, ktorí sú pre mňa najväčšou školou.

CERTIFIKOVANÁ UČITEĽKA ASHTANGA JOGY (RYT 200 prvá, RYT100 druhá séria).
KVALIFIKOVANÝ INŠTRUKTOR JOGY I. a II. STUPŇA

JANKA GELIEŇOVÁ

Všetci hľadáme v živote niečo viac, ako nám zapĺňa stereotyp bežných dní. Niečo, čo by sme robili len pre seba. Niečo, čo by nám dopĺňalo energiu, radosť, robilo nás silnejšími fyzicky aj duševne, a ešte niečo zvláštne, čo sa ťažko opisuje slovami a každý z nás to prežíva po svojom. Ja som to všetko našla v joge. Práve prax jogy ma naučila, že je možné spevniť telo práve tam, kde to potrebuje a zároveň uvoľniť tam, kde to bolelo. Naučila ma spomaliť a prehĺbiť dych. Vďaka tomu som pochopila, že aj dychom je možné liečiť telo, zbaviť sa bolestí chrbta zo sedavého zamestnania, ako aj akýchkoľvek iných bolestí (menštruačných bolestí, tráviace ťažkosti ...).

Teším sa na každého nového „odvážlivca“, ktorý sa rozhodne zmeniť svoj život a vydať sa na cestu spoznávania svojho tela v našej Jogovni, ktorá sa pre mnohých z nás stala  „jogovým domovom“. Verím, že pravidelnou praxou s hlbokým precíteným dychom budeme spolu prekonávať fyzické hranice svojho tela a meditáciou v pohybe si „čistiť hlavu“ od všetkých negatívnych nánosov, aby sme sa stali spokojnejšími, silnejšími a vyrovnanejšími.