RENÁTA KENDERESSYOVÁ

Som šťastná, že môžem robiť to, čo ma baví a napĺňa. Joga je radosť, zábava a jeden zo spôsobov, ako rada trávim svoj čas. Na samom začiatku to  bol "iba" nástroj nápomocný v prekonávaní zdravotných problémov a fyzických obmedzení. Neskôr sa stala jednoduchým a účinným prostriedkom vypnutia mysle, odpútania sa od denných starostí, zhonu, stresu, tlaku. Stala sa pre mňa zároveň meditáciou v pohybe. Vďaka pravidelnej praxi som zvládala stres v práci, problémy boli zrazu menšie, nervozita sa strácala, prestala som držať diéty, lebo telo sa formovalo a tuk ubúdal vďaka pravidelnému cvičeniu. Od fyzických aspektov ma postupnou praxou začal zaujímať aj jej duchovný rozmer. Joga ma vedie a smeruje k mojej podstate a lepšiemu porozumeniu vecí, ktoré sa dejú mne, okolo mňa, aj mimo mňa. V tejto rovine som ešte úplný nováčik, no teším sa na "objavovanie" nového.

Patrím k ľuďom, ktorí sa radi o svoje poznatky delia, preto som sa rozhodla posúvať svoje vedomosti a skúsenosti ďalším. Opustila som svoje "štandardné" zamestanie, ktoré mi poskytovalo finančnú istotu. Doteraz to neľutujem. Robím to, čo z celého srdca milujem.

Na mojich hodinách sú vítaní všetci, bez ohľadu na skúsenosti. Rovnaké prevedenie pozície "ako podľa šablóny" u mňa nenájdete. Naše telá sú jedinečné, vždy trošku iné a túto rozmanitosť rešpektujem. Pokúšam sa učiť svojich žiakov rozumieť pohybu, dychu, vnímaniu vlastného tela, a ich súladu. Snažím sa viesť žiakov k tomu, aby mali radi svoje telo, počúvali ho, boli trpezliví, aby sa nesnažili veci urýchliť, aby sa neporovnávali s druhými. Na mojich hodinách a kurzoch uprednostňujem prax pred teóriou, srandu a humor pred vážnosťou, lásku a úctu k ľuďom pred rešpektom a uznaním. 

Sama som (a budem až do svojho konca) žiakom, učím a inšpirujem sa od skúsenejších, ale aj od svojich žiakov, ktorí sú pre mňa najväčšou školou.

CERTIFIKOVANÁ UČITEĽKA ASHTANGA JOGY (RYT 200 prvá, RYT100 druhá séria).
KVALIFIKOVANÝ INŠTRUKTOR JOGY I. a II. STUPŇA

Terézia Krížová

S jogou som začala už před niekoľkými rokmi. Keď som však prvý krát natrafila na Ashtanga jogu, v prvom momente som ostala zaskočená. Sedela som v štúdiu na zemi a nevedela som čo mám robiť.  Len som sa pozerala, čo tí ľudia okolo mňa robia. Hlasitý dych, veľa potu, málo inštrukcií, žiadny relax medzi pozíciami... Z prvej hodiny som odchádzala so zmiešanými pocitmi. Tie sa však vytratili hneď ako som sa sama naučila prvých pár pozícií. Odrazu som sa cítila úžasne. Konečne som natrafila na niečo, čo ma vystihuje. Úžasný dynamický systém, v ktorom každa jedna pozícia dávala zmysel a pripraví telo na tú nasledujúcu. Po každej hodine som bola spotená ako myš, nabitá energiou a zároveň neskutočne zrelaxovaná. Nič ma nedokázalo rozhodiť. Moje telo sa stalo oveľa pružnejšie a silnejšie ako pred pár rokmi. Prehĺbil sa mi dych a dokonca sa mi už viac krát podarilo vďaka cvičeniu dostať z choroby. Joga je cvičenie, na ktoré sa každý deň neskutočne teším. Dokonca mi nerobí problém kvôli nej vstávať o hodinu skôr, pretože viem, že sa mi tá hodina spánku niekoľkonásobne vráti.

Rada Vás uvidím a osobne spoznám v Jogovni. Je to miesto, kde sa vždy teším, že tam stretnem úžasných ľudí s podobnými záujmami a vnútorným nastavením ako mám ja sama. Každá odučená hodina ma veľmi motivuje a energia ľudí ma dobíja viac, ako čokoľvek iné. 

CERTIFIKOVANÁ UČITEĽKA ASHTANGA JOGY (RYT 100)

JANKA GELIEŇOVÁ

Všetci hľadáme v živote niečo viac, ako nám zapĺňa stereotyp bežných dní. Niečo, čo by sme robili len pre seba. Niečo, čo by nám dopĺňalo energiu, radosť, robilo nás silnejšími fyzicky aj duševne, a ešte niečo zvláštne, čo sa ťažko opisuje slovami a každý z nás to prežíva po svojom. Ja som to všetko našla v joge. Práve prax jogy ma naučila, že je možné spevniť telo práve tam, kde to potrebuje a zároveň uvoľniť tam, kde to bolelo. Naučila ma spomaliť a prehĺbiť dych. Vďaka tomu som pochopila, že aj dychom je možné liečiť telo, zbaviť sa bolestí chrbta zo sedavého zamestnania, ako aj akýchkoľvek iných bolestí (menštruačných bolestí, tráviace ťažkosti ...).

Teším sa na každého nového „odvážlivca“, ktorý sa rozhodne zmeniť svoj život a vydať sa na cestu spoznávania svojho tela v našej Jogovni, ktorá sa pre mnohých z nás stala  „jogovým domovom“. Verím, že pravidelnou praxou s hlbokým precíteným dychom budeme spolu prekonávať fyzické hranice svojho tela a meditáciou v pohybe si „čistiť hlavu“ od všetkých negatívnych nánosov, aby sme sa stali spokojnejšími, silnejšími a vyrovnanejšími.

MAGDALÉNA MASÁROVÁ

Som študentkou akadémie umení v Banskej Bystrici. Dlhé roky som sa venovala tancu. Neskôr som sa začala venovať fitness a už niekoľko rokov vediem skupinové programy  JUMPING-u, PILOXING-u a CARDIO PILATES.  

Postupne som sa dostala k  joge, ktorá má s tancom veľa spoločných prvkov. Sama si uvedomujem, aký doležitý je vedomý pohyb, vnímanie vlastného tela a pocitov, rešpektovanie jeho prirodzenosti. Joga sa stala súčasťou môjho života a nasmerovala ma k učiteľskému tréningu, kde som si osvojila hlavné princípy zdravých a bezpečných pohybov. Prostredníctvom absolvovaného tréningu IQ pohyb  akademie Praha vďačne ponúkam svoje skúsenosti ďalej.

CERTIFIKOVANÁ LEKTORKA JOGY I. STUPŇA

 

 

 

 

 

 

MARTINA ŠINKOVIČOVÁ

Vypnúť, upokojiť myseľ, uvoľniť polámané telo, zharmonizovať sa, regenerovať, nemyslieť na nič, nájsť svoj stred, byť tu a teraz. Mať svoju prax, aby telo mohlo byť silnejšie a pružnejšie. Pripraviť chrbticu na pracovný týždeň za počítačom. Cítiť sa zdravo. Podporiť metabolizmus. Nabiť sa. Vyšťaviť sa. Čokoľvek, čo v danom momente potrebuje tvoje telo a tvoja myseľ, Ti joga dokáže ponúknuť. To je moja osobná skúsenosť.

Od mojej prvej hodiny jogy uplynulo 5 rokov a som nadšený jogi, ktorý sa stále učí, a pre ktorého je najväčšou radosťou moment, kedy je možné zamerať myseľ na dych, dych prepojiť s pohybom a potom už len plynúť.

INŠTRUKTORKA JOGY I. KVALIFIKAČNÉHO STUPŇA (50 hodín, špecializácia power joga)
Manju Pattabhi Jois’ teacher training course “Primary Series” (25 hodín)

 

MIROSLAVA LOUKOTKOVÁ

K joge som sa dostala pred viac ako desiatimi rokmi kvôli závažným zdravotným problémom s chrbticou, ktoré som potrebovala riešiť. Hľadala som pohyb, ktorý by mi pomohol a zároveň bol pre mňa akýmsi spôsobom zaujímavý, aby som pri ňom vedela vydržať. Hneď od začiatku som si v nej našla záľubu. V tom čase bola pre mňa joga čisto fyzická aktivita, no postupom času pre mňa začala znamenať oveľa viac. Dnes je to pre mňa životný štýl. Vďaka joge som sa naučila  mať rada samú seba, takú, aká som, dala mi pokoru, zdravie, a aj pocit, že keď na sebe pravidelne pracujeme, dokážeme aj to, čo sme si nikdy nemysleli. 

Inštruktor Jogy – špecializácia PowerJoga I, II, a III. Stupňa 

Instruktorka Antirgaviti (FlyFit) I. stupňa a AY Fly Training ADVANCED II. stupňa

 

PETRA GUNDOVÁ

K joge som sa dostala asi pred 5 rokmi, klasicky pre bolesti chrbta. Posledné dva roky sa venujem ashtanga joge , ktorú som si úplne zamilovala. Až vďaka ashtange som si uvedomila aký dôležitý je dych, ktorý berieme ako samozrejmosť. Súhlasím s tým, že joga dá človeku práve to, čo v danom momente potrebuje. V mojom prípade je to pokoj, pokora, radosť, chuť posúvať sa ďalej a prekonávať prekážky.  Mojou najobľúbenejšou pozíciou je stojka, pretože ma baví pozerať sa na svet z trošku iné uhla pohľadu a v konečnom dôsledku joga musí byť aj zábava :)

NATÁLIA SMOLEŇÁKOVÁ

Venujem sa problematike zdravotnej telesnej výchovy a cvičeniu pre zdravie. Ukončila som doktorandské štúdium na Fakulte telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave, kde som sa prvýkrát v rámci prednáškovej činnosti stretla s problematikou cvičenia v tehotenstve. Venujem sa cvičeniu Mojžišovej metodiky, ktorá pomáha ženám pri problémoch s neplodnosťou. Poznatky k príprave a starostlivosti o ženu počas obdobia tehotenstva, pôrodu a šestonedelia som získala absolvovaním ročného kurzu pre duly (OZ Slovenské duly). Gravidjoga pre mňa predstavuje prepojenie starostlivosti o budúce mamičky s cvičením, ktoré rešpektuje aktuálne potreby tehotnej ženy.

 

ZUZANA KOLIBÍKOVÁ

Zuzana začala svoju jógovú cestu v roku 2011, kedy bola inšpirovaná učiteľmi zo štúdia v Manchestri vo Veľkéj Britanií, Manchester Yoga Central. Od tej doby si prehlbuje svoje znalosti návštevou rôznych workshopov a seminárov. O niekoľko rokov neskôr sa rozhodla že strávi nejaký čas v Thajsku, kde absolvovala 200 hodín YTT pod vedením Kosta Miachin vo Vikasa Yoga school na Koh Samui. 

Zuzana sa zameriava na Vikasa Yoga metódu ktorá má korene v Hatha, Hymalájska Vinyasa a taktiež využíva praktiky Taoizmu. Je to metóda založená na univerzálnych pravidlách jógi, čo dovoľuje mať úplnú slobodu od rôznych rutín a navádza na „inteligentný freestyle“ cvičenia. Jóga a život sa neustále rozvývjajú preto tento systém dovoľuje hlbšie prepojenie s duchovnom a fyzičnom, ktoré nás neustále obklopuje. 

Našla fascináciu v ľudskom tele a preto sa rozhodla študovať anatómiu a fyziológiu a svoje znalosti využíva aj počas svojích hodín. Je taktiež advokátom prírodného, pre nás viac prirodzeného starania sa o svoje telo a taktiež myseľ, preto sa rozhodla študovať a vykonávať Thajské jógové masáže = Nuad Boran, ktoré majú svoj pôvod v Ayurvede.  Verí ,že sa netreba starať len o naše fyzické telo ale aj našu myseľ a duchovnú stránku človeka, rozhodla sa absolvovať 10 dňový mlčiaci meditačný kurz Vipassana, tak ako bol učený S.N. Goenka.

Jej  hodiny sú sprevádzané pozitivitou, úsmevom a láskavosťou k druhému človeku. 

SVETLANA KURASOVÁ

Svetlana pochádza s Ukrajiny a je univerzálnou inštruktorkou jogy a pilates s medzinárodnými certifikátmi. Má bohaté mnohoročné skúsenosti, jej hodiny sú pestré, plné nápadov, využitia praktických pomôcok.

Kto raz vyskúša jej hodinu pochopí, že jej veľkým darom je neustály úsmev, dobrosrdečnosť a láskavosť. 

IVICA STANČÍK

Joga je mojou každodennou spoločníčkou, či už v práci, na cestách alebo pri každodenných aktivitách. Joga mi vstúpila do života cez podložku, ale postupne mi ukázala, že je naozaj všade. Naučila ma pochopiť vlastné telo, vnímať samú seba a lepšie porozumieť ľuďom v mojom okolí. Tiež mi odkryla moje vlastné ego, s ktorým pravidelne „komunikujem“ a snažím sa ho uzemňovať a nedovoliť mu veľmi „vystrkovať rožky“. J

Už od malička ma veľmi priťahoval pohyb a aj preto som sa osem rokov trápila s loptou na basketbalovom ihrisku. No ako nesúťaživý človek som stále hľadala aktivitu, kde si viac dokážem užiť samotnú príchuť pohybu, ako neustály hon za výhrami a výkonom. Našťastie som počas vysokej školy dovolila joge vstúpiť mi do života. A odvtedy si užívam každodennú prax, ktorá sa neodohráva len na podložke, ale často iba v mojej mysli alebo počas meditácie či dychových cvičení. Pretože joga je len jedna a je všade okolo nás. 

Keď ma ale stretnete, nebojte sa, rada sa s vami pobavím aj o knižkách, filmoch či cestovaní. Vo voľnom čase tiež rada prednášam o bezodpadovom živote či minimalizme, ktoré sa snažím aplikovať do môjho života.