DANIELA TKÁČOVÁ

Renáta Kenderessyová, 23.07.2023

"Joga začala meniť moje vnímanie sveta a života, postupne som začala jogu žiť a nielen cvičiť. Vďaka joge som našla svoju cestu k sebe a zároveň cestu životom. Súčasťou mojej cesty sa stalo aj učenie jogy, a to pred viac ako 6 rokmi. Počas tejto doby som absolvovala viacero kurzov a vzdelávaní. 

Môj prvý lektorský kurz sa venoval vedeniu POWER jogy a hneď po ňom som absolvovala aj kurz HOT jogy, a tak som ako prvé viedla práve tieto lekcie. Postupom času sa moja prax menila cez tehotenskú jogu, cvičenie po pôrode, pomalú, vnímavú jogu až k dnešnej podobe.  Rovnako ako sa menila moja prax, som sa menila aj ja ako lektorka/učiteľka. Neskôr, počas materskej dovolenky, som doplnila svoje vzdelanie o medzinárodne certifikovaný kurz učiteľa jogy RYT200 a som aj lektor KIDS a GRAVID jogy. Aktuálne sa vzdelávam v oblasti jogovej terapie a yin jogy. Zároveň som však zapálený samouk, zaujíma ma správne a funkčné cvičenie, zaujíma ma telo, ktoré počas života prechádza zmenami a aj to, ako si vieme pomôcť správnym cvičením. Ale najmä ma zaujíma človek ako celok. Je nádherné sledovať, čo s čím súvisí. Do učenia jogy dávam seba, svoje srdce, svoju dušu, je to to, čo ma robí šťastnou a verím, že to na hodinách so mnou cítiť. Aj keď som prešla niekoľkými životnými etapami (a niekoľko ma ešte čaká), nikdy som na jogu nezanevrela."

 

Absolvované vzdelanie medzinárodný certifikát učiteľa jogy RYT 200, lektor power jogy, HOT jogy, lektor gravid a kids jogy, aktuálne sa vzdeláva v oblasti yin jogy a jogovej terapie.