O nás

JOGOVŇA je miesto, kde sa joga denne učí a k dispozícii je skúsený učiteľ. Je to priestor pre Vašu dennú prax.

Ponúkame príležitosť pre tých, ktorí očakávajú individuálny prístup a možnosť rozvoja jogovej praxe vlastným tempom. Pomáhame neskúseným v  začiatkoch, skúsených posúvame ďalej.

Veríme, že joga je pre každého. Pomôžeme Vám na ceste k zdraviu, osobnému rozvoju, spokojnosti, sebavedomiu, láske k sebe samému. Nezáleží na veku, hmotnosti, sile, ohybnosti, obmedzeniach. Všetko je možné, ak sa o to snažíme.

Kontakt

Učíš jogu, dávaš do toho svoje srdce a hľadáš priestor pre svoje hodiny? Možno Ti práve naša Jogovňa  ponúkne to, čo hľadáš.

Aká joga je pre mňa vhodná

 

AK SOM ZAČIATOČNÍK
BEZ ŠPORTOVÝCH NÁVYKOV

Zdravý chrbát

Pilates Zdravý chrbát

Pilates Core

Hot pilates- core 60 min

Jemná joga pre odbúranie stresu

Ranná joga

Hatha joga

Flexi joga pre štíhle svaly

Yin joga (relaxačná)

HOT joga 60 min- Flexi express joga

Meditácia s tibetskými miskami a gongami

HOT joga relax  (vo vyhriatej miestnosti)

TRX jemná joga

Power joga s Mirkou

Fit +55 (cvičebný program pre vekom skúsenejších)

 

 

 

AK SOM ZAČIATOČNÍK A ŠPORTUJEM

všetky hodiny zmienené v prvom stĺpci+

Joga pre športovcov
Pevné telo
Joga s kolesom
Fly fit joga
Hot joga DETOX
Hot joga PEVNÉ TELO
Hot joga POWER
Hot joga TERAPIA POHYBOM
Hot joga POWER
Power joga 

 

POKROČILÉ HODINY

na týchto hodinách sa vyžaduje predchádzajúca 
skúsenosť s daným typom hodín,
prípadne absolvovanie kurzu

TRX Balance
Balance joga s kolesom
Balance yoga
Ashtanga vedená hodina

 

 

Inštruktori

Každú našu hodinu tvorí učiteľ a ľudia, ktorí na ňu prichádzajú.
Za každým učiteľom je jeho osobnosť, príbeh, energia. Preto skúšajte a hľadajte si toho “svojho” učiteľa, ktorý Vás na kúsku cesty povedie.

Naši inštruktori

Prvá hodina

Vyberte si svoju prvú hodinu podľa aktuálneho rozvrhu.Pokiaľ neviete akú hodinu si vybrať, neváhajte sa s nami poradiť. Stači napísať mail na:  info@jogovna.sk

Zaregistrujte sa v rezervačnom systéme a oboznámte sa s pravidlami a podmienkami Jogovne. Pravidlá a podmienky

Rezervujte si miesto na hodine cez rezervačný systém. Pred tým sa prosím zaregistrujte, bez registrácie nie je možná rezervácia. Prihlásenie

Na prvú hodinu príďte včas, minimálne 15 minút pred jej začiatkom kvôli registrácii. V prípade meškania je pravdepodobné, že sa na hodinu už nedostanete a Vaša hodina prepadá v súlade s podmienkami Jogovne.

Joga shala sa zatvára 5 minút pred začiatkom hodiny. Pred prvou hodinou informujte svojho učiteľa o prípadných zraneniach a fyzických obmedzeniach, či závažných ochoreniach. Je bežné, že inštruktor na hodinách cvičiacich opravuje. Ak Vám je fyzický kontakt formou dotyku nepríjemný, informujte inštruktora dopredu.

Oblečenie by malo byť pohodlné, doporučujeme legíny pre ženy a krátke nohavice pre pánov, bavlnené alebo na jogu určené tričko jemne priliehavého strihu. Cvičí sa naboso, oblečte si na seba len to, v čom chcete cvičiť. Šperky a iné doplnky si odložte v šatni, nedoporučujeme v nich cvičiť kvôli bezpečnosti.

Ženy a dievčatá si upravia vlasy zviazaním do copu, ideálne je upliesť si dva vrkoče. Rozpustené vlasy nie sú vhodné! Počas menštuácie sa necvičia inverzné (obrátené) pozície a vynecháva sa ashtangová prax.

Nie je vhodné pred hodinou použiť ťažký parfém, skôr jemný deodorant, alebo ľahký aróma olej. Priamo po hodine sa nedoporučuje sprchovanie či kúpanie. Studený či teplý kůpeľ môže výrazne spomaliť alebo zastaviť naštartované metabolické a detoxikačné procesy.

Doporučuje sa nejesť dve hodiny pred cvičením. V daný deň sa vyhnite korenistým, cesnakovým, pikantným a mastným jedlám. Avšak necviče nalačno! Ak potrebujete zahnať hlad, pomôžu orechy, sušené ovocie, musli tyčinka... Nepite väčšie množstvo tekutín cca 15 minút pred cvičením.

Podložky na cvičenie sú k dispozícii, je však možné použiť aj vlastnú. Malý uteráčik na tvár a ruky je možné si zapožičať, uterák pre prípad sprchovania si doneste vlastný. Po cvičení zapožičanú podložku utrite a dezinfikujte, v miestnosti na nachádzajú dezinfekčné spreje a utierky.

VYPNITE SI V ŠATNI ZVONENIE A VYBRÁCIE MOBILU.

DO JOGOVEJ MIESTNOSTI VSTUPUJTE BEZ NÁPOJA, BEZ MOBILU A ZBYTOČNÉHO OŠATENIA. V JOGOVEJ MIESTNOSTI DODRŽUJTE TICHÚ ZÓNU. .

NEVSTUPUJTE DO MIESTNOSTI, NEROZKLADAJTE SI PODLOŽKU, NEVYZLIEKAJTE SA POČAS ODRIEKANIA MANTRY, ALEBO ÚVODNEJ RELAXÁCIE.

POČAS TRVANIA HODINY, VÝUKY, KURZU, WORKSHOPU NIE JE DOVOLENÉ NÁHRÁVANIE BEZ SÚHLASU INŠTRUKTORA A OSTATNÝCH PRÍTOMNÝCH.

 

Ďakujeme.

Dobré mravy v Jogovni

Medzi úžasné veci, ktoré prináša joga, patrí aj sloboda.

Je však na mieste pripomenúť aj známe klišé, že sloboda jedného človeka končí tam, kde zasahuje do slobody druhého.

V nasledujúcich riadkoch nájdete doporučenia, ktoré nie sú zákazmi ani príkazmi, no mali by viesť k vzájomnej ohľaduplnosti a spokojnosti.

 

REZERVÁCIA A PRÍCHOD DO ŠTÚDIA

✔︎ Hodinu si rezervujem s vedomím, že v prípade neúčasti či neskorého zrušenia rezervácie blokujem miesto pre niekoho iného. Alebo blokujem voľný čas inštruktora, ak si ho pre mňa vyhradil.

✔︎ Na každú hodinu prídem v predstihu, v opačnom prípade akceptujem fakt, že mi vstup do priestoru nebude umožnený.  Akceptujem preto podmienky rezervácie a storna.Podmienky rezervácie a storna.

✔︎ Po vstupe do Jogovne si vypínam mobilný telefón a nechám ho v šatni. Mobilné zariadenia v priestore jogovej miestnosti nie sú povolené.

 

VSTUP A ODCHOD Z JOGOVEJ MIESTNOSTI

✔︎ Aj do  jogovej miestnosti chodím včas, aby som svojim neskorým príchodom nerušil (a) ostatných, ktorý sa chcú pred hodinou pripraviť a stíšiť svoju myseľ. Preukazujem tým úctu svojmu učiteľovi a aj ostatným študentom. V prípade neskorého príchodu plne akceptujem rezervačné podmienky.
✔︎  Pokiaľ sa hodina už začala (napr mysore hodiny), vstupujem do miestnosti až po úvodnej mantre, či úvodnom relaxe.

✔︎ Vstupujem potichu, bez mobilu a zbytočného ošatenia. Neruším hodinu hlasným rozbaľovaním podložky a prípravou pomôcok, ani zdravením sa, či komunikáciou s ostatnými cvičencami. Nevstupujem do miestnosti počas odriekania mantry, alebo úvodnej meditácie. 

✔︎ Ak v jogovej miestnosti ešte prebieha predchádzajúca hodina, počkám kým skončí. Sledujem tabuľky na dverách, ktoré ma upozorňujú na prebiehanie hodiny.

✔︎ Z hodiny neodchádzam skôr, je to neúcta voči učiteľovi aj ostatným cvičencom, narúša to atmosféru a energiu celej hodiny. Ak mám vážny dôvod na odchod, disktŕetne informujem svojho učiteľa o dôvode a potom opustím miestnosť.

DOBRÉ MRAVY PRED A  POČAS LeKCIE

V miestnosti dodržujem tichú zónu.

✔︎ Pokiaľ sú v miestnosti rozložené podložky, rešpektujem ich usporiadanie a nemením ich pozíciu. Ak mám vlastnú podložku, vymením ju za pôvodnú na rovnakom mieste - o konkrétnom rozložení podložiek rozhoduje inštruktor, nie Ja. Rešpektujem pravidlo, kto skôr príde, prvý si vyberá miesto. Takiež rešpektujem fakt, že nemám nárok na konkrétne miesto, ktoré sa mi páči, alebo na ňom praktikujem pravidelne. 

✔︎ Ak som prvý krát na hodine, pridem skôr a pokúsim sa “obsadiť si” miesto tak, aby som videl (a) na ostatných.

✔︎ Rešpektujem osobný priestor ostatných.  Ak nemám priestor na upaženie rúk, nahradím pozíciu s predpažením, účinok je rovnaký. 

✔︎ Neruším ostatných. Aj keď sú niektoré hodiny skupinovým cvičením, každý chodí na hodinu s vlastným zámerom a sám za seba. Neruším ostatných hlasnými pozámkami počas praxe, vzdychaním a rozprávaním. Neopravujem spolucvičiaceho, aj keď mám dobrý úmysel. Na to je školený inštruktor.

 

 

ÚCTA A NENÁSILIE K VLASTNÉMU TELU 

✔︎ Vyberám si hodinu na základe náročnosti, ktorá je pre mňa zvládnuteľná. Popis každej hodiny, jej obtiažnosť, aj  inštrukcie k tomu, pre koho je hodina vhodná, si dopredu prečítam priamo v popise hodiny, na ktorú sa hlásim.

✔︎ Počúvam svoje telo a nenútim ho robiť veci, na ktoré sa práve necíti. Netlačím sa do pozícií, neporovnávam sa s ostatnými, nemeriam svoje sily a schopnosti. Ak nerozumiem pozícii, tak ju nerobím. Ak mi spôsobuje pozícia bolesť a napätie, tiež ju nerobím.  Počas trvania neznámej, alebo pre mňa náročnej pozície iba dýcham dýcham a pozorujem ostatných.

 

NEOBŤAŽOVANIE A NENÁSILIE K DRUHÝM

Dodržujem základy hygieny!!!  Ak je možné, pred hodinou sa ešte doma osprchujem, alebo prídem skôr a osprchujem sa v štúdiu. Ak cítim zo seba pot a pach, umyjem si aspoň podpazušie a použijem deodorant. Nepoužívam  parfémy a silné vône, ktoré by mohli pôsobiť rušivo v uzavretom priestore. 

✔︎ V prostredí štúdia nenadávam, neohováram, a nešírim negatívne emócie nahromadené počas dňa. Každý má dosť svojich starostí a vyrovnávania sa s náročnými situáciami, a práve v tomto priestore hľadáme pokoj, vypnutie sa od starostí a znovunájdenie harmónie. 

 

ÚCTA A TOLERANCIA K UČITEĽOVI

Inštruktor nie je môj "odborný"  lekár, životný kouč, ani psychológ  - môj učiteľ mi poradí ako dýchať, ako cvičiť, meditovať.  Ak potrebujem stručnú konzultáciu (stručnú doslova!) týkajúcu sa jogovej praxe, idem za učiteľom  pred, alebo po hodine. Ak sa jedná o dlhšiu či kompletnejšiu záležitosť, kontaktujem učiteľa dopredu a dohodnem si súkromnú hodinu (konzultáciu).

Galéria