DANIELA HALUŠKOVÁ (DAYA)

Renáta Kenderessyová, 06.11.2023
K joge som sa prvý raz dostala pred 8 rokmi. Viedli ma ku nej dve hybné sily. Jednou boli zdravotné potiaže s chrbticou a kolenami, druhou bolo tajomno, čaro, kúzlo, zmyselnosť, tajuplnosť, šarm, mysticita, spiritualita a všetko to ,,iné'', čo sa mi s týmto pojmom a celou praxou jogy spájalo. Veľmi som túžila odhaliť, čo sa za termínom joga skrýva, a prečo je to taký veľký bum. Po pár hodinách som si svoj týždeň bez praxe jogy nedokázala predstaviť a išiel do úzadia dokonca môj milovaný tanec, ktorému som sa venovala od 11 rokov. Počas štúdia psychológie na vysokej škole, kedy som opúšťala milovanú Bystricu, som si dala malú jogovú pauzu, kedy ju opäť vystriedal tanec, ktorému som sa začala venovať intenzívnejšie. Práve zápalom v tanci sa mi často stávalo, že som neodhadla svoje možnosti a pôsobila som si niekedy bolestivé zranenia. Stále viac a viac som si uvedomovala, že potrebujem nájsť rovnováhu a stabilitu. Keď som sa ku joge vrátila, časom som sa prihlásila aj na inštruktorský kurz, aby som sa jej naplno oddala a venovala sa nie len fyzickému cvičeniu (asánam), ale aj filozofii a spiritualite, ktorú v sebe ukrýva. 
 
Aktuálne mám ukončené vzdelávania: RYT200 (200h Hatha Vinyasa TTC) akreditovaný Yoga Alliance pod vedením svojho indického učiteľa, Mukesha Kothari, predstaviteľom Bindusar Yoga Kendra; 24h kurz Jogy pre tehotné a jogy po pôrode pod vedením Mgr. et. Bc. Eva Smrkovsky, 20h kurz Fyziojogy z čoho špecializáciu 10h Bolesť chrbtice - spojenie fyzioterapie, jogy a silového tréningu a 10h Bolesť veľkých kĺbov - spojenie fyzioterapie, jogy a silového treńingu pod vedením Mgr. Nadi Ulehlovej a PaedDr. Olivera Poora, 50h kurz Flyfit so Špecializáciou FlyKids pod vedením Lenky Stankovskej a Antónie Renáty Ševčíkovej, 20h Babymassage pod vedením Alexandry Zimanovej a Evy Wdra Kačkovej pre rozšírenie ponuky pre jogitehuľky a ich budúce bábätká, pri čom sa snažím neustále vzdelávať na rôznych workshopoch z oblasti jogy a fyziojogy, aby som vedela svojim študentom prinášať nové informácie a taktiež aj z prostredia psychologie a psychosomatiky, aby som získala holistický pohľad a porozumela vzájomným súvislostiam na úrovni tela, mysle a duše.
 
Okrem toho som večný študent, nadšenec vzdelávania, snílek a smejko. Snažím sa nachádzať jedinečnosť a porozumenie v sebe aj iných a hľadám rovnováhu na jogovej podložke aj mimo nej :-)