ZUZANA KOLIBÍKOVÁ (ZUZKA K)

Renáta Kenderessyová, 14.06.2023

Zuzana začala svoju jógovú cestu v roku 2011, kedy bola inšpirovaná učiteľmi zo štúdia v Manchestri vo Veľkéj Britanií, Manchester Yoga Central. Od tej doby si prehlbuje svoje znalosti návštevou rôznych workshopov a seminárov. O niekoľko rokov neskôr sa rozhodla že strávi nejaký čas v Thajsku, kde absolvovala 200 hodín YTT pod vedením Kosta Miachin vo Vikasa Yoga school na Koh Samui. 

Zuzana sa zameriava na Vikasa Yoga metódu ktorá má korene v Hatha, Hymalájska Vinyasa a taktiež využíva praktiky Taoizmu. Je to metóda založená na univerzálnych pravidlách jógi, čo dovoľuje mať úplnú slobodu od rôznych rutín a navádza na „inteligentný freestyle“ cvičenia. Jóga a život sa neustále rozvývjajú preto tento systém dovoľuje hlbšie prepojenie s duchovnom a fyzičnom, ktoré nás neustále obklopuje. 

Našla fascináciu v ľudskom tele a preto sa rozhodla študovať anatómiu a fyziológiu a svoje znalosti využíva aj počas svojích hodín. Je taktiež advokátom prírodného, pre nás viac prirodzeného starania sa o svoje telo a taktiež myseľ, preto sa rozhodla študovať a vykonávať Thajské jógové masáže = Nuad Boran, ktoré majú svoj pôvod v Ayurvede.  Verí ,že sa netreba starať len o naše fyzické telo ale aj našu myseľ a duchovnú stránku človeka, rozhodla sa absolvovať 10 dňový mlčiaci meditačný kurz Vipassana, tak ako bol učený S.N. Goenka.

Jej  hodiny sú sprevádzané pozitivitou, úsmevom a láskavosťou k druhému človeku.